פשיטת רגל והאזרח הקטן

כולם מכירים את המונח פשיטת רגל ומודעים לכך שמדובר בהליך לא נעים בלשון המעטה, ובעל השלכות כלכליות קשות. אולם, לא רבים מודעים להגדרות הרשמיות של החוק לגבי פשיטת רגל ולמה שבפועל קורה למי שהוכרז כפושט רגל.

כיום אין כמעט משרד עורכי דין שאינו עוסק בתחום של פשיטת רגל ומטפל באנשים שהגיעו למצב של פשיטת רגל.

מהי המשמעות של פשיטת רגל?

פשיטת רגל תתרחש כאשר אדם פרטי צבר חובות אשר הוא אינו מסוגל לפרוע אותם ולהחזירם. בתהליך פשיטת רגל כונסים את נכסיו של החייב, מוכרים נכסים אלו ומשתמשים בכספים לכסות את חובותיו של החייב. משרד עורכי דין המתמחה בתחום של פשיטת רגל נותן ייעוץ לגבי הליך זה ומלווה את החייב לאורך התהליך.

המשמעות של הליך פשיטת רגל היא שאותו אדם החייב כספים יוכל להחזירם לנושיו בצורה מסודרת.

פשיטת רגל מצטיירת כתהליך פשוט וקל, מעין פשרה נוחה לכל הצדדים. אולם הדבר אינו מדויק, ולא כל אדם יכול למצוא עצמו מוגדר בתור פושט רגל.

מתי מכריזים על פשיטת רגל?

לא כל אדם אשר נקלע לקשיים כלכליים יכול להגיד שהוא מעוניין להיות מוכרז כפושט רגל. אם כך, מהם התנאים המקדימים להכרזה על פשיטת רגל?

ראשית, כל אדם בוגר הנקלע לחובות בסכום גבוה מחמש עשרה אלף שקלים יכול להגיש בקשת פשיטת רגל. בחברות גדולות תהליך מקביל הוא תהליך של פירוק חברות.

במסגרת הליך של פשיטת רגל יכונסו נכסיו של האדם אשר פושט רגל. הנכסים שכונסו ישמשו לכיסוי חובותיו של החייב.

בתוך הליך זה של פשיטת רגל וכינוס נכסים גם אותו אדם החייב יכול ורשאי לרכוש את הנכסים שלו, אך הוא יעשה זאת באמצעות הצעה שיציע שהשווי שלה זהה להצעת המחיר הגבוהה ביותר שניתנה עבור הנכס.

סיוע של משרד עורכי דין בתהליך פשיטת רגל

כמו בכל תחום משפטי, גם בתחום של פשיטת רגל יש להתייעץ בתחילת ההליך עם עורך דין. משרד עורכי דין המכיר ומתמחה בנושאי פשיטת רגל יוכל לתת מענה מתאים. ההתייעצות עם משרד עורכי דין היא חשובה שכן הליך פשיטת רגל מערב בתוכו היבטים משפטיים וחוקיים רבים שאדם מן השורה אינו בקיא בהם דיו ולכן כדי להוציא את המיטב מתהליך פשיטת רגל חשוב להתייעץ עם משרד עורכי דין.

איך מסתיים הליך פשיטת רגל?

הליך פשיטת רגל מסתיים בסופו של דבר כאשר כל חובותיו של האדם פושט הרגל.פושט הרגל יכול לבקש מבית המשפט הפטר מיתרת החוב. המשמעות היא שבית המשפט מוחל לחייב על יתרת חובותיו כדי להקל על החייב.

לסיכום, הליך פשיטת רגל הוא הליך לא נעים ולא תמיד פשוט. בהתייעצות עם משרד עורכי דין המתמחה בתחום פשיטת רגל ניתן לסיים את התהליך ולהגיע בצורה חלקה אל סופו.

כתיבת תגובה