צמחי גינה נפוצים


קשה להתחרות עם ההרגשה שנותן לנו פארק ירוק ורחב ידיים, אך כמו כל מקום ציבורי, תמיד נמצאים שם אנשים אחרים, בעלים המטיילים עם הכלבים שלהם ומלכלכים את המרחב, או ילדים שבוחרים לשחק ולהרעיש בדיוק בפינה שבה בחרנו לשבת כדי לקרוא ספר או עיתון. למה שלא תיצרו לעצמכם פארק פרטי קטן בחצר הבית עם גינה מטופחת ומלאה בצמחיה?

מתישהו בגיל 40-50, ולעתים גם קצת קודם לכן, מרבית האנשים מוצאים עצמם בשלב בחיים שבו הדבר היחיד שמעניין אותם זה להישען אחורה, להירגע ולהביט בסיפוק על הישגיהם – עבור חלק זו הנאה ממקומם בעבודה, אצל חלק זו הנאה ממשפחה קרובה קטנה או גדולה, ועבור אחרים זו הנאה מביתם הפרטי שרכשו במיטב כספם, בעדיפות רבה לבית עם חצר.

ובאמת, לא פשוט למצוא דבר יפה יותר מגינה נאה ומוריקה; פינה לישיבה עם הקפה של הבוקר, לארח את המשפחה לארוחה, מקום לשחק בו עם הנכדים, או לגדל תוצרת ביתית. אבל בגילאים הללו לא תמיד יש לנו את הזמן והפנאי לעסוק בנטיעה וגיזום, ולכן מרבית האנשים בוחרים לקחת צוות גינון לביצוע העבודה.

איך עושים זאת? לפניכם מספר טיפים לבחירת קבלני גינון:

– לא יודעים מי לקחת לטובת עיצוב גן? תמיד עדיף לקבל המלצה איכותית. בררו עם שכנים וחברים אם יש להם גנן טוב. במידה והם מרוצים מהגנן שלהם יוכל להמליץ לכם על איש מקצוע אמין בשמחה.

– העדיפו לתאם זמן קבוע, כך תוכלו לדעת שהגינה מקבלת טיפול מתמיד ומתמשך.

– השתדלו לשכור אנשי מקצוע המטפלים בכל היבטי עבודת הגינון ולא רק בחלקם: שתילה וזריעה, עישוב, גיזום ענפים סוררים, עיצוב נוף, בחירת סוגי הצמחים ותכנון מערכות השקיה.

– ולמרות שקל יותר לקחת בעלי מקצוע, אין תחליף להנאה והסיפוק שמקבלים מטיפול עצמי בגינה. במידה ותקדישו לחצר הבית מעט זמן בכל סוף שבוע – כך גם תבלו בעשייה מהנה וגם תקצצו לא מעט מההוצאות על הבית.

רוצים גינות נוי? אולי תתעניינו גם בקטגוריות תאורת גינה ו-אחזקת גינות. קריאה מהנה וגינון נעים!

כתיבת תגובה