צריכים דוד שמש?

מי לא אוהב להתקלח עם מים חמים ביום קריר? לעשות מקלחת טובה אחרי יום ארוך בעבודה? מה צריך לדעת על חימום מים ודודי שמש? התקנת דודי שמש? הנה מדריך קצר וקולע, למה צריך דודי שמש וחשמל? כמה זה עולה ועוד תשובות למספר שאלות חשובות.

בשנת 1976 חוקק חוק בישראל המחייב להתקין דוד שמש בכל בית בישראל,  בניינים גבוהים עם מספר דירות גדול פטורים מהצבת דודי שמש מכיוון שבבניינים אלה אין מקום להתקין דוד לכולם, ישראל מובילה בחיסכון באנרגיה עקב החוק ב 95% מבתי האב בארץ מותקנים דודי שמש.

דודי שמש מאפשרים חיסכון רב וזאת ע"י מוצר פשוט המותקן על גג הבית ועובד על אנרגיה סולארית המשתמשת בשמש לייצר חשמל, היתרון הגדול בחיסכון בא לביטוי גם בחודשי החורף, כידוע בישראל חורף הוא לא ממש חורף, אפשר לעשות אמבטיה נעימה בחודשי אלה גם ללא הדלקת דוד חשמלי.

בדוד השמש תמצאו מיכל גדול שעמיד לזמן ארוך, ישנם מספר מכלים כאלה בגדלים שונים: 80,100,120 ליטר ועוד, כל אחד בהתאם לגודל המשפחה והצרכים הדרושים לכם.

כמעט בכל דוד שמש ניתן למצוא גוף חימום המאפשר חימום של המים גם בימים בהם אין שמש, גוף זה מחמם את המים ע"י הפעלת מתג חשמלי הנמצא בדרך כלל סמוך לחדר האמבטיה.

תחזוקה- אחת לכמה שנים יש צורף להחליף את דוד השמש, לפני כל חורף מומלץ לבדוק את תקינותו של גוף החימום החשמלי ואם יש צורף הזמינו טכנאי שיתקנו, גוף חימום אינו עולה כסף רב {200 ₪ בערך} והוא יאפשר לכם לעשות אמבטיה חמה גם בחודשי החורף.

עלויות- מחירים עבור שירותי טכנאי יעלה לכם בממוצע 150-170 שקלים, צריכים להחליף תרמוסטט? הממוצע הוא 200 ש,ח, אותו הדבר גם לגבי החלפת גוף חימום.

עלויות? דודי שמש מחירים: כאן הכל תלוי בנפח, מחירים הכוללים התקנה לדוד בנפח 80 ליטר יעלה לכם 2000 ₪, המחירים משתנים בין בעל מקצוע אחד לשני וגם לפי סוג הדוד.

אם יש לכם צורך בהחלפת דוד שמש מומלץ לרכוש דוד עמיד מחברה איכותית, אורך חייו של הדוד הוא רב שנים, ככל שתבחרו אחד טוב יותר כך תיהנו יותר משירותיו וגם לא תצטרכו להחליפו מוקדם מדי.

תיקון דודי שמש מידע נוסף טיפים עצות והצעות מחיר ניתן למצוא באתר: www.duud.co.il

כתיבת תגובה