רכישת מטבחים מתצוגה – זה אפשרי?

הארונות מתפוררים? הצנרת נוזלת? השיש מתפרק? אולי כדאי שתשקלו מטבח חדש.

קשה למצוא דבר מספק יותר מ שיפוץ מוצלח בבית. שיפוץ נותן הזדמנות פז נדירה לשנות פריטים מיושנים או כאלה שהתקלקלו עם השנים ובאותו הזמן גם לתת רענון לדירה או הבית עם סגנון חדשני. אבל שיפוצים הם לא דבר של מה בכך וכל אחד יאמר לכם ששיפוץ מטבחים הוא השיפוץ הכי מסובך.

כאשר משפצים מטבח, השינוי המתקבל הוא משמעותי ביותר כי ברוב המקרים זהו שיפוץ כוללני ויקר שכולל בתוכו החלפת ארונות מטבח, משטחי עבודה, גופי תאורה ומכשירי חשמל רבים. חוסר הנוחות והשינוי הרציני במהלך השיפוצים מובילים אנשים רבים להירתע או אף להימנע משיפוץ המטבח. אך הניסיון מוכיח לנו שהזמן, הלחץ הנפשי והכסף המושקעים בפרוייקט מסוג זה בסופו של דבר משתלמים מאד מבחינת החזות הכללית, נוחות החדר המחודש ואף בשיפור ערכו של הבית.

האפשרויות הקיימות בשוק מחולקות לשתיים – רכישת מטבח מרשתות גדולות או רכישה ישירה מנגר. מטבחים תוצרת רשתות גדולות הם לרוב זולים בהרבה ממטבחים בעיצוב אישי, אולם בשל ייצורם התעשייתי הם לא מותאמים למבנה הבית ובמרבית המקרים הם מורכבים מחומרי גלם פחות איכותיים. מטבח מנגר לרוב מבטיח רמה גבוהה של איכות, בעת ההזמנה מבחר העיצובים והחומרים אינסופי, אולם זוהי הוצאה משמעותית.

במהלך השנים האחרונות נוספה לה גם האפשרות לשפץ או להחליף רק את דלתות הארונות וכך לתת זריקת רענון למראה המטבח תוך כדי חיסכון בהוצאות. אולם חשוב לזכור שזהו שיפוץ אסתטי בלבד שאינו פותר בעיות כעובש בחלקים הפנימיים של הארונות או חלודה בצנרת. עיקר העניין הוא לא להתפשר על איכות החומרים ולמצוא את האיזון הנכון בין יופי המטבח למידת השימושיות שלו.

אז אם מתחשק לכם לקרוא עוד בנושא מטבחים זולים מחירים, שובו בעוד כמה ימים ובדקו את הטקסטים הבאים בנושאים:

תצוגת מטבחיםמטבחים מתצוגהארונות מטבחים.

כתיבת תגובה