רכישת מטבחים מתצוגה

אמא ואבא הסתפקו במטבח עם כיור, תנור ושני מטר של ארונות – ומה איתכם?

אין דבר שנהנים ממנו יותר מ שיפוץ טוב של הבית. כל שיפוץ מהווה הזדמנות חלומית להעיף פריטים מיושנים או כאלה שאינם תקינים ובאותה העת לרענן את מראה הבית או הדירה עם עיצוב חדשני. אבל שיפוץ אומר עבודה לא פשוטה וכל מי שאי פעם שיפץ את הבית יאמר לכם ששיפוץ של מטבחים זה השיפוץ הגדול ביותר.

כאשר מחליטים לשפץ מטבח, השינוי הצפוי מאוד משמעותי מכיוון שבמרבית המקרים זהו שיפוץ כוללני ויקר הכולל החלפת ארונות, משטחים, גופי תאורה ומוצרי חשמל רבים. חוסר הנוחות והשינוי הגדול בבית בעת תקופת העבודה מובילים משפחות רבות להירתע או אף לוותר כליל על שיפוץ המטבח. אך הניסיון מראה לנו שהלחץ הנפשי, הזמן והכסף אשר מושקעים בפרוייקט כזה מאוד משתלמים בסופו של דבר מבחינת החזות הכללית, נוחות החלל החדש ואפילו בשיפור ערכו של הבית.

האפשרויות הקיימות בשוק המטבחים מחולקות לשתיים עיקריות – רכישה של מטבח מרשת או הזמנה פרטית מבעל מקצוע. מטבחים המשווקים על ידי רשתות גדולות מחיריהם זולים משמעותית מכאלה שנרכשו באופן פרטי, אבל משום ייצורם התעשייתי הם אינם מותאמים במדויק למבנה הבית וברוב המקרים הם מורכבים מחומרי גלם פשוטים יותר. מטבח מנגר לרוב מבטיח רמת איכות גבוהה, בעת תהליך התכנון מבחר החומרים והעיצובים כמעט אינסופי, אולם זו הוצאה גבוהה מאד.

במהלך השנים האחרונות קיימת גם האפשרות לשפץ או להחליף רק את דלתות ארונות המטבח ועל ידי כך לשפר את מראה המטבח תוך כדי חיסכון ניכר בהוצאות. אבל חשוב מאוד לזכור כי זהו שיפוץ חיצוני בלבד שאינו תקף לבעיות רבות כרקבון בחלקים הפנימיים של הארון או צנרת מקולקלת. הכי חשוב לא להתפשר על איכות חומרי הגלם ולנסות למצוא את האיזון הנכון בין אסתטיקה למידת השימושיות.

אז אם מתחשק לכם לקרוא עוד על הנושא מטבחים זולים, חזרו בהקדם ותזכו להזדמנות לקרוא את הטקסטים הבאים בנושאים:

מטבח כפרי מטבחים מתצוגהמטבח. קריאה נעימה!

כתיבת תגובה