שיפוץ דירה בדרך הנכונה

פוחדים לשפץ? נכון, זה לא פשוט, אבל זה גם לא סוף העולם, עבודות שיפוצים הן אחד העניינים המספקים ביותר בחיים. אולם מצד שני, זה גם אחד מהדברים הכי מורטי עצבים בעולם.

שיפוצים הם ההזדמנות לשפר את חזות הדירה, את איכות החיים הכללית ופעמים רבות אפילו ערך הנכס, אבל עד להשלמת העבודות אנשים רבים מוצאים את עצמם על סף אובדן הדעת. בין יתר הקשיים שעולים בעת ביצוע עבודות שיפוצים ראוי למנות התמודדות קשה עם קבלני שיפוצים אשר עובדים תחת לוחות זמנים לא הגיוניים, הפקעת מחירים, מנהלי עבודה ועובדים חסרי ניסיון ובנוסף, אי- הנוחות התמידי הכרוכה במגורים בבית חצי הרוס.

כדי להימנע מסיבוכים מיותרים, חריגות מהתקציב המוגדר והתמודדות עם אנשי מקצוע מפוקפקים, חשוב מאוד לפעול על פי כמה כללים אשר אותם נמנה כעת.

שיפוץ דירה או בית מתחיל בתכנונים ותקציבים. תחילה, חשוב מאוד להגדיר במדויק ככל האפשר איזור הבית שאותו אתם מעוניינים לשפץ, שיפוץ מקלט, שיפוץ אמבטיה, סלון?, מכיוון ששיפוץ טוטאלי של בית או דירה מצריך עבודה שונה לחלוטין משיפוץ של חדר או שניים. אחרי שהגעתם להחלטה, יגיע הזמן להגדיר מסגרת תקציבית שאותה אתם לא מוכנים לעבור, והוסיפו לה כעשרים אחוז, לכל מקרה שלא יהיה.

עכשיו צאו לסיבוב בחנויות, עיינו בקטלוגים וחטטו באינטרנט. שלב ההתרשמות יסייע לכם להתוודע לסוגי החומרים הקיימים בשוק, להכיר מוצרים מסוימים ומחיריהם, וכמובן יעלה רעיונות אשר נוגעים למראה הסופי שהייתם רוצים להשיג.

השלב הבא הוא מציאת בעל המקצוע הטוב, המנוסה והאמין ביותר. הדרך הטובה ביותר למציאת שיפוצניק היא בהמלצת אדם אמין כמו חבר או בן משפחה. צרו קשר עם קבלן שיפוצים, קבעו אתו פגישה להתייעצות, בקשו לקבל הצעת מחיר ולוח זמנים לתחילת וסיום העבודות. אם תנאי העסקה מקובלים עליכם עגנו את הכל בחוזה, שתפקידו לכסות אתכם מבחינה משפטית במידה ויתעוררו בעיות, כמו שינויים במחיר העבודות, מתיחה של הלו"ז, או ליקויים בשיפוץ הבית.

אולם גם כשמשתדלים למנוע כל סיבה לבעיה עדיין צצים מכשולים בדרך, אך בסוף היום הצדדים החיוביים שבעבודות שיפוצים מתעלים על השליליים. לכן, אם תתארגנו באופן מסודר ותעגנו את כל תנאי העסקה עם חוזה שיפוצים, בתוך זמן קצר תוכלו לקצור את הפירות של חיים בבית משופץ ומשודרג.

עוד באתר www.xfixx.co.il

כתיבת תגובה