שיפוצים בבית 2010

שיפוצים זה לא בדיוק כיף גדול, אבל התוצאה משתלמת.
שיפוצים בבית הם אחד הדברים הכי מספקים שאנחנו עוברים במהלך חיינו. יחד עם זאת זהו גם אחד הדברים המתסכלים ביותר.

שיפוצים הם האופציה שלכם לשפר את חזות הדירה, את איכות החיים ובנוסף גם את ערכו של הנכס, אולם עד סיום העבודה מוצאים עצמם אנשים רבים על סף שיגעון. ברשימת הקשיים שעולים בעת ביצוע צביעת דירה אפשר לכלול את הצורך להתמודד עם קבלני שיפוצים אשר עובדים תחת לוחות זמנים בלתי-הגיוניים, הפקעת מחירים בתחום הפרוץ מדי, פועלים חסרי ניסיון ובנוסף, חוסר הנוחות שבחיים באתר בניה.

בכדי שתוכלו להימנע מסיבוכים מיותרים, חריגות תקציביות והתמודדות עם קבלנים מפוקפקים, משתלם לפעול לפי כמה כללים אשר אותם נפרט עכשיו.

שיפוץ דירה או בית מתחי בתכנון והגדרת תקציב. דבר ראשון, הכרחי להגדיר בדיוק רב ככל האפשר חלקו של הבית שאותו אתם מעוניינים לשפץ, שכן שיפוץ טוטאלי של בית או דירה דורש עבודה שונה משיפוץ של חדר אחד או שניים. אחרי שהגעתם להחלטה, תגיע העת להגדיר מסגרת תקציב בה אתם מעוניינים לעמוד, לאחר מכן הוסיפו לה, ליתר בטחון, כ-20 אחוז.

עכשיו צאו לסיבוב בחנויות, עיינו בקטלוגים ובאינטרנט. תהליך ההתרשמות יאפשר לכם לצבור ידע רב בנוגע לחומרים הקיימים בשוק, להכיר מוצרים מסויימים ומחיריהם, וכמובן יעלה לכם רעיונות שנוגעים למראה שאתם רוצים להשיג.

השלב הבא כרוך במציאת איש המקצוע הטוב, המנוסה והאמין ביותר. כמו בכל מצב אחר, דרך מצוינת למצוא מחירון שיפוצים היא בהמלצת אדם שעליו אתם סומכים. בשלב זה צרו קשר עם קבלני שיפוצים, קבעו עמו התייעצות בלתי מחייבת, בקשו לקבל הצעת מחיר ולוח זמנים לסיום העבודה. במידה ותנאי העסקה מקובלים עליכם חתמו על העסקה בחוזה, שתפקידו לכסות אתכם מבחינה משפטית במידה ויתעוררו בעיות עם הקבלן, כמו שינויים בתעריף העבודות, התמהמהות בלוח הזמנים, או ליקויים בשיפוץ הבית.

אולם גם כאשר מתאמצים למנוע כל סיבה לבעיה עדיין נתקלים במכשולים בדרך, אך בסופו של דבר החיובי עולה על השלילי. לכן, אם תתכוננו בצורה מסודרת ותעגנו את כל התנאים בתוך חוזה שיפוצים, בתום תקופה קצרה של חוסר נוחות תזכו להנות מחיים בבית משודרג.

אם מתחשק לכם לקרוא עוד בנושא שיפוץ אמבטיה, למשל, בטח תתעניינו במאמרים הבאים בנושא טיח צבעוני.

כתיבת תגובה