תיקוני אינסטלציה

אחד הדברים שהכי מאפיינים את החיים בעולם המערבי המודרני הוא החיבור של כל בית ומבנה למערכת צינורות של מים וביוב, אשר מאפשרים לכל אדם נגישות למים זורמים ונקיים במחיר השווה לכל כיס. לעתים אנו מעוניינים לבצע עבודות אינסטלציה שונות, בעת שיפוץ למשל, ולפעמים תקלות שונות מחייבות אותנו לפעול בנושא במהרה.

אך בשונה מתיקוני חשמל וגז מסכני חיים, הדורשים רשיון והסמכה מקצועית לעבודה, קיימות עבודות רבות שכל אדם עם מספר כלים וזוג ידיים טובות יכול לבצע בעצמו. מתי חשוב לשכור אינסטלטור ומתי ניתן לחסוך את ההוצאה על בעל מקצוע ולבצע את העבודה בעצמנו?

מרבית התקלות בצנרת הביתית נגרמות בעקבות סתימות. לשם פתיחת סתימה ניתן להיעזר בפומפה או בחומרים כימיים הממיסים את החומר החוסם, כל עוד שומרים על הוראות הבטיחות. בכל מקרה, לתחזוקה נכונה, מומלץ לפחות פעם בשבוע למזוג ליטר-שניים של מים רותחים לכל אחד מפתחי הניקוז בבית.

בכל החלפה של חלק חיצוני כגון החלפת ברז או ראש מקלחת, בהחלט אין צורך להזמין בעל מקצוע. נתקו את ברז המים הראשי, פעלו לפי ההוראות שמגיעות עם המוצר ובמידה ואין כאלה, בקשו מהמוכר בחנות חומרי הבניין להדריך אתכם בתהליך ההתקנה.

במקרים רציניים יותר אשר דורשים את מומחיותם של אינסטלטור 24 שעות או שאינכם חשים בטחון לטפל בעצמכם, קראו לאיש מקצוע. הדבר כולל פיצוצים בצנרת, נזילות קרובות לנקודות חשמל, החלפת כלים סניטריים גדולים כגון אסלה, מקלחון, אמבטיה, או איתור נזילות נסתרות בתוך הקירות או הרצפה.

לבסוף, כדי שתוכלו לדעת שאתם באמת משלמים סכום הגיוני עבור העבודה, ניתן למצוא מחירון אינסטלציה עדכני באתר משרד העבודה, התעשייה והמסחר ובאתרי אינטרנט פרטיים.

לפרטים נוספים, עצות, מדריכים ולאיתור בעלי מקצוע, היכנסו לאתר www.inss.co.il

כתיבת תגובה