5 דברים שכדאי לבדוק לפני שמזמינים הסעות לאירועים

הסעה לחתונה

חוגגים אירוע בקרוב? מזל טוב! אם בכוונתם לארגן הסעה למוזמנים, תקראו את הכתבה הבאה. הודות ל-5 טיפים פשוטים אך מהותיים, תוכלו לסדר לאורחים נסיעה חלקה, נעימה ובטוחה כל הדרך למקום האירוע.

 1. ברכבי הסעות, הגודל כן קובע!

  צריכים לסגור הסעה ל-60 איש? או שמא רק סבא וסבתא זקוקים להסעה מיוחדת? לכמות הנוסעים משמעות קריטית כשמזמינים הסעה לאירוע. עדכנו את חברת ההסעות בכמה אנשים מדובר, כדי שתדע להתאים לכם את רכבי ההסעה הטובים היותר – החל ממונית, דרך ואן ועד לאוטובוס. בנוסף לסוג הרכב, לכמות האנשים השפעה גם על כמות כלי הרכב.

  המטרה היא שלכולם יהיה מקום לשבת. אם תרצו לפנק את אורחי האירוע אפילו יותר, הזמינו רכב גדול ממה שצריך. כך אנשים יוכלו להניח בנוחות תיקים או פריטי לבוש שאינם רוצים לקמט. אם לכל נוסע יהיה מושב משלו, בחזור הוא גם יוכל לשים את הראש בניחותא ואולי לתפוס תנומה קלה עד ההגעה הביתה.

 2. תחנות פיזור ואיסוף

  השכנים ליד הבית, הדודים מנהריה, החברים מתל-אביב והעמיתים לעבודה מאזור באר-שבע. במדינה כזו קטנה, אין פלא שאורחי האירוע מגיעים מכל קצוות הארץ. בבואכם להזמין הסעה לאירוע, בדקו היכן מתגוררים הנוסעים. כך תדע חברת ההסעות לבנות מסלולי איסוף ופיזור חכמים, שיאפשרו להגיע לאירוע במהירות ועם מינימום עיכובים. לפריסה הגאוגרפית השפעה גם על כמות רכבי ההסעות – לעיתים עדיף להוציא רכב אחד מהצפון ורכב שני מהדרום, מאשר רכב אחד בלבד שיעבור בכל כביש בישראל.

 3. אבזור ופינוקים

  אולמות וגני אירועים ממוקמים לעיתים ב"סוף העולם" והדרך אליהם ארוכה. חשוב שתאפשרו לנוסעים להעביר את הזמן בנחת ובכיף, וכך לא יגיעו לאירוע מותשים מהדרך. איך עושים זאת? בדקו שרכב ההסעה מצויד בכל הדרוש לנסיעה נעימה: מיזוג אוויר עוצמתי, מושבים נוחים, חגורות בטיחות, רדיו תקין ואולי אף טלוויזיה. כמו כן, דרשו מחברת ההסעות לספק רכב נקי ומצוחצח! תנו לאורחים את ההרגשה שאתם מעריכים את הגעתם לאירוע, ושהשקעתם בהם כבר מהרגע הראשון.

 4. הנהג חברמן, אבל מה עוד?

  לנהג תפקיד מכריע בחוויית הנסיעה לאירוע. מעבר להיותו נעים ואדיב, ודאו כמה דברים נוספים: האם הנהג מכיר את האזור שבו ממוקם אולם האירועים? במידה שהנוסעים דוברים שפות זרות (כמו אנגלית, רוסית או אמהרית), האם הנהג יידע לתקשר איתם? כמה זמן הנהג עובד בתחום? לאחר שתסגרו את ההסעה, בקשו מהספק פרטים מזהים של הנהג כמו שם ומספר טלפון. את הפרטים הללו מומלץ להעביר לאיש קשר שעולה בתחנה הראשונה, כדי שיוכל לתקשר עם הנהג במידת הצורך.

 5. לוח הזמנים מנהל את העניינים

  בדקו כמה שעות עתיד להימשך האירוע שלכם. בעת הזמנת ההסעה, מסרו את הערכת הזמן הזו לאיש הקשר שלכם בחברת ההסעות. נהגי הסעות מוגבלים בשעות העבודה שלהם על-פי חוק, ולכן יש לקבוע מראש לו"ז שלוקח בחשבון את זמן הנסיעה הלוך ואת זמן הנסיעה חזור גם יחד, בנוסף לזמן ההמתנה בסמוך לאולם האירועים.

כתיבת תגובה