אוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטה ללא הפסקה ומקור גאוותה של העיר תל אביב.

אוניברסיטת תל אביב ידועה כאוניברסיטת המחקר הגדולה ביותר בארץ והמוסד היהודי הגדול ביותר ברחבי העולם.

אוניברסיטת תל אביב- היסטוריה

למרות שכבר הכריזו על אוניברסיטת תל אביב בשנת 1956, תהליך הקמתה ארך כעשר שנים. בשנת 1969 המועצה להשכלה גבוהה הכירה לראשונה באוניברסיטת תל אביב.

הצלחתה של אוניברסיטת תל אביב ברורה כאשר מציגים את הנתון שבשנות ה-70 למדו בה 12,000 איש ובמהלך השנים הוכפל מספר התלמידים שבה לכ-26,000 איש.

אוניברסיטת תל אביב- כיום

כיום, אוניברסיטת ת"א ידועה כאחת מהאוניברסיטאות הפופולאריות ביותר בארץ. רבים נוהרים אליה הן משום הפקולטות הרבות המאגדות תחומים רבים והן משום שהיא נמצאת באזור המרכז, קרובה לכל העסקים, ההתמחויות והאירועים האטרקטיביים ביותר בארץ.

היחס של הלומדים באוניברסיטת תל אביב לגביה הוא דואלי, רבים מתארים אותה כמקום מנוכר השומר על פסון אשר אינו מתאים לאוניברסיטה ואילו אחרים טוענים כי היא אחת מהאוניברסיטאות בעלות הגישה המודרנית ביותר.

תל אביב היא אוניברסיטה ציבורית וכל אחד אשר עומד בחתך הקבלה של החוג שבו הוא מעוניין יכול ללמוד בה. כאוניברסיטה גדולה היא מאגדת אגודת סטודנטים פעלתנית במיוחד, הפועלת למען הסטודנטים  בכל תחום אפשרי: החל מחיפוש ריהוט ודירה עד עזרה משפטית.

כמו כן , אוניברסיטת תל אביב מציעה לסטודנטים אשר אינם נמצאים ברמה סוציו אקונומית נמוכה עזרה בדיור במעונות הסטודנטים ועזרה במלגות לימודים שונית.

מלבד זאת, באוניברסיטת תל אביב מתקיימת תוכנית להחלפת סטודנטים זרים והיא מסייעת לכל תלמיד המבקש עזרה כלכלית, לאחר בדיקה של מצבו הפיננסי.

הנשיא והרקטור של אוניברסיטת תל אביב כיום הוא פרופסור דני לויתן וסגן הנשיא הוא פרופסור אהוד גזית. מספר הסטודנטים נכון לשנה האחרונה עומד על כ-14,000 סטודנטים הלומדים לתואר הראשון, בסביבות ה-8000 סטודנטים הלומדים לתואר שני וכ-2000 סטודנטים הלומדים לתואר השלישי.

אוניברסיטת תל אביב- אפשריות הלמידה

  • פקולטות- באוניברסיטה קיימות שמונה פקולטות.
  • בתי ספר- באוניברסיטת תל אביב קיימים 24 בתי ספר, ביניהם תוכלו למצוא את בית הספר ללימודי הסביבה, לחינוך, לעבודה סוציאלית, לרפואת שיניים, למוזיקה, למדעי התרבות, לאדריכלות ועוד.
  • מכונים- באוניברסיטה קיימים כ-100 מכונים ומרכזי מחקר, כשחלקם מוכרים מאוד: מרכז תמי שטייניץ לחקר השלום, מכון נטוויז'ון לחקר האינטרנט, המכון לדיפלומטיה ועוד.

אוניברסיטת תל אביב- יחידות

באוניברסיטת תל אביב קיימות יחידות רבות, המוכרות והפופולאריות שבהן הן:

היחידה לנוער שוחר מדע, במסגרת יחידה זו חלק מהילדים בגילאי בית הספר  (כיתה ו' עד כיתה י"ב),עוברים מדי קיץ  סדנאות וחוגים שונים הקשורים לתחום המדע והטכנולוגיה.

המכינה האקדמית- המכינה את אלו אשר אינם עומדים בתנאי הדרישה של האוניברסיטה, לשפר את ציוניהם על מנת להתקבל לשנת הלימודים שלאחר מכן באוניברסיטה.

אוניברסיטת תל אביב – האוניברסיטה בשבילך

כתיבת תגובה