האם כדאי לאלף את הכלב באילוף מקצועי או אילוף ביתי?

אילוף הכלב שלכם יכול להקל על החיים שלכם ולפתח את הקשר עם הכלב שלכם, אך האם כדאי לכם לאלף אותו בעצמכם? או אולי לשלוח אותו לבעל מקצוע שיאלף אותו עבורכם?

ובכן זה מאוד בתלוי בכם, אם יש לכם זמן ו את/ה אדם שמסוגל להתמיד, לא מתייאש בקלות, ומסוגל ללמוד עדיף לכם לאלף את הכלב שלכם בעצמכם.

אילוף עצמי של הכלב יגרום לו להבין שאתם בעל הבית, ויחסוך לכם בעיות התנהגות גם בעתיד

ואם זאת חשוב גם להבין שלא כל כלב ניתן לאילוף בקלות, אם יש לכם כלב מגזע שמוגדר "כמסוכן" קחו מאלף מקצועי!.

במידה והחלטתם בכל זאת לנסות לאלף את הכלב שלכם בעצמכם הנה מספר טיפים שכדאי לכם ליישם

  • תבואו בגישה חיובית לכלב (אל תכעסו ואל תצעקו) כל פעם שהכלב עושה מה שאתם מבקשים ממנו לעשות הביאו לו חיבה כלבים הם יצורים רגישים והם מסוגלים להבין שאתם מראים להם חיבה ואהבה
  • פנקו את הכלב בחטיף שהוא אוהב, בכל פעם שהכלב שלכם יעשה מה שביקשתם ממנו לעשות תנו לו חטיף והוסיפו מילה כדאי שהוא יבין את הפעולה שהוא עשה, וכך בפעם הבאה שתגידו לו את המילה הזאת הוא ידע שהוא אמור לבצע את הפקודה, למשל אם אתם מלמדים את הכלב שלכם לשבת אמרו לו "ארצה"
  • צרו שגרת יום לכלב שלכם, השתדלו לתת לו לאכול בשעות קבועות, לצאת לטייל בזמנים קבועים, הדבר הזה גם יעזור לכם מאוד כאשר הכלב מתרגל לזמנים מסוימים הוא ידע להתאפק ולעשות צרכים בזמנים שאתם מטיילים אתו
  • תאלפו את הכלב במקום קבוע, בתור התחלה כאשר אתם מתחילים לאלף את הכלב שלכם נסו בכל פעם לאלף אותו באותו מקום עם עדיפות למקום נטול הסחות דעת.

השתמשו בצעצועים ומשחקים להוציא את המרץ של הכלב שלכם כדאי שהכלב יהיה קשוב אליכם ולא השתולל יותר מידי

תוכלו למצוא מגוון אביזרים ומשחקים לכלבים באתר storepet

לסיכום, לאילוף כלבים נדרש התמדה וסבלנות, תפקידו על הכללים שהצגנו כאן מאחלים לכם אילוף נעים!

כתיבת תגובה