אמקור מזגנים

אחת הפריבילגיות של החיים בשנות האלפיים היא שגם בקיץ החם ביותר, אפשר להנות מטמפרטורה נעימה של 25 מעלות בצל.

החידושים הטכנולוגיים בשנים האחרונות הביאו להגברה משמעותית ביעילותם של מזגנים, וביחד עם הוזלת מחירם בשוק, הפכו מערכות למיזוג אויר למשהו שניתן למצוא בכל חדר.

מחפשים מזגן? תקועים עם מזגן חלון שסבא-רבא התקין כשהיה צעיר? אולי אין לכם מזגן כלל ואתם חפצים להתפנק במערכת מיזוג אויר משובחת? כל מי שקנה מזגן בעבר יאמר שהשוק בחוץ מוצף במאות סוגי מזגנים, מטכנולוגיות עם שמות ארוכים, ובעלי דירוג אנרגטי ומספר כוחות סוס כזה או אחר. אז כיצד מחליטים מה לקנות?

הרוב הגדול של המזגנים הנרכשים כיום שייכים לסוגי מזגן עילי או מזגן מיני מרכזי. כשבוחרים מערכת מיזוג אוויר אפשר להחליט על מזגן מרכזי אשר ימזג את כל הבית או על מזגן נפרד שימוקם בכל חדר. אנו ממליצים לעשות שימוש במזגן עילי מכיוון שמזגנים מסוג זה מפעילים בכל פעם מזגן קטן לחדר אחד ובכך משיגים חסכון גדול בחשמל.

חשוב מאוד לברר מהי התפוקה שהמזגן נותן, שנמדדת ביחידות BTU ולא בכח סוס כמו שבדרך כלל נהוג לחשוב. ה-BTU מתייחס להספקו של המזגן, וכעיקרון ככל שה-BTU יותר גבוה, כך עוצמתו של המזגן גבוהה יותר. לפני שאתם בוחרים מזגן בדקו מהן מידות החדר שבו יותקן המזגן ובחרו את המזגן על פי הנוזסחה: כ-800-1000 BTU על כל עשרה מטרים רבועים. כדאי לשים לב גם לדירוג היעילות האנרגטית של המזגן שאתם קונים, אשר מסומנת ב-A-G, כאשר A מסמנת צריכת חשמל חסכונית ביותר.

ובמידה והמצב הכלכלי מאפשר, משתלם להשקיע במזגן מטכנולוגיית אינוורטר החדישה. מזגנים מתוחכמים אלה משנים את התפוקה לפי מצב החדר בזמן נתון וכך גורמים לפעולה יעילה אשר שומרת על טמפרטורה יציבה בחלל החדר. בנוסף על החסכון המשמעותי בחשמל, שמירה על טמפרטורה יציבה ברחבי הבית מוסיפה לבריאות.

אז אם מתאים לכם לקרוא עוד על נושא המזגנים חזרו בהקדם ובדקו את המאמרים אשר יעסקו בנושאים הבאים:

מזגן LGמזגן אלקומזגן תדיראןתדיראן מזגניםמיצובישי מזגנים.

קריאה נעימה.

כתיבת תגובה