בחירת שיש ואבן לחיפוי קירות

בחירת שיש ואבן לחיפוי קירות

בחירת אבן או שיש איטונג לחיפוי מבנים הינו תהליך הקיים כבר משנים קדם. האבן כחומר יסוד בסיסי היתה תמיד בנמצא ובזכות איכויות שלא נעלמות עם השנים הפכה לחומר שימושי במיוחד. לאבן תכונות רבות הגורמות לה להיות חומר טוב לחיפוי כגון עמידות מפני פגעי מזג אויר, יכולת לשמר את המראה הטבעי, הגנה מפני חדירת רטיבות, ליקויים תרמיים ואקוסטיים, הופעת סדיקה והתקלפות כתוצאה מהשפעות סביבתיות חיצוניות ועוד. בבחירת האבן מומלץ לבחור סוגי אבן בעלי מקדמי שחיקה גבוהים ודרגת ניקיון וספיגה נמוכה ככל שניתן.

הבחירה בחיפוי אבן או שיש תלויה במיקום לו אנו מיעדים את החיפוי, יש הבדלים בין חיפוי חוץ לחיפוי פנים כאשר מחוץ לבית יש יכולת לשלב באבן כך שהמבנה ישתלב בנוף או להיפך לצורך הבלטה של המבנה ע"י יצירת טקסטורות שונות ושילוב של צבעים בהתאם לעיצוב הפנים. בחיפוי פנימי יש להבחין בין אזורים יבשים כגון הסלון וחדרי השינה לדוגמא בהם יש דלתות פנדור, לעומת אזורים רטובים כגון חיפוי קירות חמת לאמבטיה ולמטבח, לכל אזור יש את האבן המומלצת, חיפוי האבן האופטימאלי לחדרי אמבט וחללים רטובים בכלל הוא שיש או לאזורים נפרדים כגון קיר תומך קמין, שם תתאים אבן העמידה בפני טמפרטורות קיצוניות.

אדריכלים ומעצבי פנים בשנים האחרונות לפתרון חיפוי באמצעות אבן או שיש הצבועה בצבעי נירלט, ישנם טרנדים שונים כגון אבן שחורה או שיש לחיפוי פנים ויש סטנדט ריצוף של קבלן אבל ובכל מקרה ניתן לבחור ממגוון רחב של שיש המגיע מכל העולם ולכן גם במחירים אטרקטיביים שיכולים להיות זולים וזמינים במגוון צבעים וטקסטורות כך שהמבנה יקבל מראה עתיק או חדשני או לצורך הבלטה של אלמנטים אתניים. אלמנטים נוספים עמו תמי 4 או כל אביזר אחר שמקל על החיים יתקבל בברכה.

כתיבת תגובה