בחירת תקליטן לחתונה

כולנו זוכרים את התקליטנים "המדברים" שבמהלך הערב היו זורקים מהבמה קלטת של מרגול "לבחורה עם הלבן שרוקדת נהדררר", אולם היום סביר להניח שלא תראו מחזות כאלו בחתונות.

השינויים הביאו איתם רוחות מרעננות וכמו בכל תחום, גם כמה רוחות שלא ממש היינו רוצים להרגיש אותם ולכן, לפני שנתחיל לשאול מה אנחנו צריכים בשביל לבחור את התקליטן הטוב ביותר עבורנו, צריך לציין נקודה חשובה; בתחום המוסיקה לאירועים {ובתחום האירועים בכלל} לא קיים סף כניסה גבוה לתחום, אנו רואים את זה בכמות הספקים ובגילם הצעיר, אין ספק שתחום האירועים היום נמצא בעלייה מתמדת , בשירות ובאיכות, אבל יש לא מעט שמשלמים את המחיר בדרך {ולא רק כספית}.

נתחיל מהסוף, התחרות היום מוזילה משמעותית את המחירים לזוגות הנישאים, תקליטנים מוכרים ובעלי ניסיון יגבו מאתכם רק 2900 ? בחודשי החורף , בחודשי הקיץ אפשר למצוא לא מעט תקליטנים שידרשו מכם 4000 ? ובהזמנת השירות, בקרב חלק גדול מהם גם תקבלו מתנה!

כמובן שישנם את אלה שגובים סכומים גבוהים יותר וברובם הגדול די בצדק, אולם בשורה התחתונה בכל משא ומתן עם תקליטן תמיד תוכלו להתמקח ולחסוך כמה מאות שקלים.

אז מה כדאי לדעת ?
מוסיקה רבותי מוסיקה , יש האומרים "כל אחד יכול להיות תקליטן, כמה כבר זה קשה לנגן מוסיקה", אז הזמן חברים לתקן ? לתקליטן אמנם לא נדרשת ההכשרה כפי שהייתה נדרשת למנתח, אבל התפקיד בהחלט דורש מיומנות וניסיון , אני יכול להבטיח לכל אחד מכם שגם אם תנסו בפעם העשירית לנגן מוסיקה לחתונה בציוד של תקליטן, התוצאה תהיה אסון מוחלט.

הדבר החשוב ביותר בטרם בחרתם תקליטן הוא לראות ולהרגיש את האדם שהאחראי לחלק הכי חשוב בערב שלכם, לעשות שמח !

שאתם בפגישה עם התקליטן חשוב שתהיה בינכם כימיה אישית וגם מוסיקלית, חשוב לשתף את התקליטן בסגנון המוסיקה האהוב עליכם גם אם הוא לא יהיה הדומיננטי באירוע וזאת כדי לראות שהתקליטן אכן מבין אתכם ומבין במוסיקה שאתם אוהבים.

כמה מלכודות דבש שכדאי להימנע מהם:
הקליפ שמציג התקליטן בפגישת ההיכרות הוא אינו מדד מהימן לביצועיו, לרוב מדובר בסרט ערוך בצורה מקצועית. בקשו לראות סרט של חתונה שאינו ערוך בו תוכלו כיצד מתפקד התקליטן מול הקהל בכל חלק בערב.

אם יש שיר שאתם אוהבים מאד והתקליטן שאתו אתם נפגשים אומר לכם שאין לו את השיר הזה כי…ומבקש נורא נחמד שתשלחו לו אותו – זה הזמן לחזור לרשימה ולחפש תקליטן אחר.

חסכו זמן ומאמץ מיותרים – אין צורך ללכת ולראות תקליטן באירוע, התופעה הזו היא מיושנת – לא הייתם רוצים שאנשים זרים יבואו אליכם לאירוע (אולי עם ההורים, אולי עם החברים ויש גם כמה שבדרך קצת טועמים מהאוכל.. כן זה קורה).
האירוע תלוי בסגנון המוסיקה שהזוג בחר וגם בקהל האורחים, ולא! תקליטן טוב לא יכול לעשות כל הזמן חתונות שמחות.

מה כן מומלץ לעשות בדרך לחתונה מוצלחת?חשוב לבקש מהתקליטן לשלוח לכם דוגמאות של שירים (וכמה שיותר) שיכולים להתאים לכם, אחרי הפגישה הראשונה הוא אמור להבין את טעמכם המוסיקלי.

דבר נוסף וחשוב הוא להיפגש עם התקליטן כחודש לפני האירוע לפגישת תיאום מוסיקה, לבוא מוכנים ולוודא שהתקליטן רושם את כל העדפותיכם ובקשותיכם .

והדבר הכי חשוב לחתונה שמחה: אתם מתחתנים פעם אחת תרקדו המון ! שהזוג רוקד אז רוב האורחים רוקדים.

המון הצלחה!

לי קל חתונות www.lee-kal.co.il

כתיבת תגובה