גן אירועים או אולם אירועים? זאת השאלה

ארגון אירוע חגיגי בחיים הוא תמיד משמח ומתיש כאחד. צריך להכין רשימות מוזמנים, לבחור גן אירועים, לבחור תקליטן שישמח את האורחים, לקנות בגדים וכמובן, מעל הכל, לבחור איפה ייערך האירוע. בסופו של דבר מגיעים ליום האירוע, נהנים ושמחים, אך אין ספק שיש הרבה דברים לתכנן ולחשוב עליהם בדרך.

אולמות אירועים הם בדרך כלל אחד הדברים הראשונים שבוחרים כאשר מתכננים אירוע, בין אם מדובר בחתונה, בר או בת מצווה, או סתם אירוע חגיגי, חשוב להחליט היכן הוא ייערך ויש הרבה מאוד פרמטרים אשר משפיעים על בחירה זו.

אולמות אירועים – יתרונות

יש מספר יתרונות לבחירה באולם אירועים על פני גן אירועים. ראשית, אולמות אירועים שמישים בכל מזג אוויר. שנית, אולמות אירועים ממוקמים בדרך כלל בתוך הערים ולא צריך לנסוע רחוק כדי להגיע אל האירוע. למרות זאת, פחות ופחות אנשים היום בוחרים באולמות אירועים.

אולמות אירועים – נחלת העבר?

בעבר, אולמות אירועים היו הבחירה הבלעדית עבור אנשים שרצו לעשות אירוע מחוץ לבית, פשוט משום שלא היו הרבה אפשרויות אחרות. עם הזמן התעוררה התחרות בתחום כאשר גני האירועים, אשר הציעו אירוע מסוג אחר, החלו לצוץ כפטריות אחרי הגשם ובעלי אולמות האירועים החלו לחוש את התחרות הקשה. רבים מאולמות האירועים נסגרו בעקבות הלחץ אך בשנים האחרונות ניתן לראות אולמות אירועים המתחדשים ועוברים שיפוצים ההופכים אותם לאטרקטיביים מחדש. אולמות אירועים רבים מתהדרים היום בציוד ההגברה והתאורה החדישים ביותר, ברהיטים מפוארים ובסטנדרט של אוכל והגשה השונה לחלוטין מהסטנדרט הישן של בורקס פטריות ומפיות נייר.

למי מיועדים היום אולמות האירועים

חלק גדול מהציבור היום מעדיף לערוך אירועים במקומות פתוחים כמו גני אירועים או על שפת הים. במידה מסוימת ניתן לומר שגן אירועים הוא מעין אולם אירועים שכן ברוב הגנים חלק מהאירוע מתרחש במתחם סגור כמו אוהל או אולם (במיוחד בימי החורף). אולמות האירועים הקלאסיים פונים היום לקהל אשר לא יכול להרשות לעצמו להוציא מאות שקלים למנה באירוע אך כן מעוניין לערוך אירוע יפה ומכובד.

בנוסף, אולמות אירועים רבים פונים למגזר הדתי-לאומי ולמגזר החרדי ומאפשרים לאוכלוסיות אלו לערוך אירוע גלאט-כשר בעלות נמוכה יחסית.

כתיבת תגובה