גנים או אולמות אירועים?

כאשר ההורים שלי התחתנו לפני קצת יותר משלושים שנה הם הזמינו את כל המשפחה והחברים, קצת יותר ממאה איש, לחצר הבית, הביאו אוכל טוב, שתיה, מערכת הגברה של אותם ימים וחגגו עד אמצע הלילה. הכל היה פשוט, כולם נהנו, והזכרונות הטובים מלווים אותם עד היום.

בימינו אירוע שכזה כמעט ולא מתקבל על הדעת, אחרי שנים של עלייה מתמדת בסטנדרטים של הקהל הישראלי – אירוע צריך להיות יפה, מרשים, מלהיב, מרגש וייחודי, והדרך להשיג זאת היא בחירת מקום שישמש כסביבה המושלמת לאירוע.

ההתלבטות הגדולה היא תמיד בין גן אירועים לאולם. למרות שאולמות האירועים של ימינו השתנו מאוד במהלך העשור האחרון, והפכו להיכלי יוקרה של ממש, הם עדיין מעלים ברוב האנשים קונוטציות של אולמי שמחות מוזהבים באזורי תעשייה נידחים.

גני אירועים לרוב נחשבים לאיכותיים ויוקרתיים יותר מאחיהם האולמות. ייתכן וזוהי הסביבה הכפרית וריבוי הצמחיה, או פשוט המרחבים הגדולים שהגנים מציעים. אך יש לקחת בחשבון שבשל כך הזמנת גן אירועים היא לרוב יקרה בהרבה מהזמנת אולם אירועים באותה הרמה ואף יותר.

אך האולמות לא נשארו חייבים, ובהדרגה ניתן היה לראות אותם יוצאים מאזורי התעשיה האפרוריים ופותחים את שעריהם מחדש במבנים גדולים, בעיצוב מודרני ומציעים שירותים כמטבחי גורמה, מערכות תאורה וסאונד מתקדמות ביותר, ושירותים שעד לפני שנים מספר היו שמורים רק לאלפיון העליון, כגון עיצוב אירוע פרטי, שירות הפקת אירוע, עסקאות חבילה הכוללות בר, די ג'יי וצלם.

בסופו של דבר, הכל זה שאלה של תקציב והעדפה אישית. אם אתם לא מוכנים לוותר על האוויר הפתוח באירוע שלכם, לכו על גן, אך עליכם להיות מוכנים גם לפתוח את הארנק. אם התקציב שלכם נמוך יותר, ניתן למצוא כיום אולמות אירועים ברמה שלא תבייש גן, שמגיעים עם תוספת של מערכת בקרת אקלים מרכזית לאורך האירוע כולו, ופחות ריח כפרי של רפתות, שלא קולע לטעמם של כולם.

כתיבת תגובה