הברקה קריסטלית

רצינו לספר לכם על ההבדלים בין הברקה קריסטלית, פוליש ווקס, פוליש קריסטל. מה זה בכלל? למה אתם צריכים את זה? לא פשוט יותר לומר "אנחנו חברת ניקיון?" התשובה היא לא! ישנם הבדלים עצומים בין סגנונות הניקיון ואם אנחנו נכנסים לעולם הפוליש אז בכלל מדובר בציוד יקר ומכשור מיוחד:

לדוגמה: הברקה קריסטלית היא סוג של פוליש, פוליש ווקס, בעבר היו שמים ווקס חם שהיה מצפה את המרצפות והיה מספק שכבת הגנה על בסיס שעווה, כמובן החסרונות הינם רבים: פוליש ווקס חם היה גורם לרצפה להיות מחליקה ואם הייתם מחליטים לגרור רהיטים היו נשארים סימני גרירה על הרצפה. כיום איכות הווקס באמצעות הברקה קריסטלית הרבה יותר עשירה, באיכות גבוה יותר טובה ואינה מחליקה. הברקה קריסטלית הגיע לישראל לפני כ- 15 שנים מה שהפך את המרצפות לזוהרות ובזכות זה הברקה קריסטלית תפסה תאוצה די מדהימה.

הברקה קריסטלית הייתה בעבר מאוד יקרה בגלל יבוא החומרים היקרים מאירופה. כיום הביקוש לתהליך פוליש בדירות עלה מאחר שזה תהליך נחוץ. בעקבות זאת יבוא החומרים הוזל, יש ייצור מקומי איכותי במידה רבה לחומרי הברקה קריסטלית ולכן המחיר כיום הינו שווה נפש לכל אדם. בין אם אתה צריך ליטוש שיש, ליטוש אבן, ליטוש מרצפות או ליטוש מדרגות, הברקה קריסטלית תספק לך את הפתרון וזה לא יעלה לך יקר מידי.

כיום, המודעות לחומרי ניקוי ולנזקים שהם יכולים להסב למרצפות גדלה. אם בעבר כל בעל בית שרצה לשמר את איכות המרצפות שלו היה שוטף את הרצפה עם חומרי ניקוי, היום יודעים שחומרי ניקוי אלו עוטפים את הרצפה בשכבת שומן שעל פניו ניראת כאילו היא מבריקה את הרצפה אך למעשה היא משחירה את המרצפות ולאחר תקופת זמן יש להחליף את המרצפות. עם הברקה קריסטלית זה לא קורה.

סוגי הברקה קריסטלית

יש שלושה סגנונות ניקיון ופוליש עיקריות:

  1. פוליש קריסטל – פוליש קריסטל מבריק ומחדש את המרצפות, חומר הפוליש אינו מחליק.
  2. פוליש ווקס – ווקס אומנם מבריק אבל לא מומלץ לאבן שיש. אבן שיש חייבת לנשום ומה שקורה בתהליך פוליש ווקס זה שהשיש נסתם ולכן לא נושם.
  3. פוליש + סילר – ליטוש שיש ולאחר מכן מריחה של סילר תגן על השיש, תעניק לו מראה מט משי ותשמור על האבן בפני ספיגה של מים.

ישנם שתי סוגים של רמת גימור:

  1. פוליש + סילר מט
  2. פוליש + סילר מבריק.

לאחר הברקה קריסטלית רצוי להגן על השיש עם חומר מגן קריסטל השומר על רמת פוליש ומגן על המרצפות מפני שחיקה. לתחזוקה נכונה של פוליש ווקס רצוי לשטוף את המרצפות ע"י סנו סופר פוליש המיועד לתחזוקה ושימור הווקס.

תחזוקה נכונה של סילר

פעם בשלוש שנים רצוי למרוח סילר ולפני מריחת הסילר רצוי לעשות ניקוי מרצפות מקצועי ע"י בעלי מקצוע מקצועיים. טיפ חשוב: אם תמתינו יותר מידי זמן ולא תגנו על הרצפה יתכן והשחיקה תחייב תהליך מסיבי יותר כגון ליטוש מרצפות.

פוליש רצפות

פוליש וניקיון נועד בעיקר להבריק את המרצפות ולהעניק להם מראה עשיר וזוהר, פוליש הינו דבר חשוב בכדי לשמור על האבן. מספר טיפים לגבי פוליש:

  • פוליש קריסטל  – ( המראה הרטוב ) נעשה ע"י מגנזיום מעניק למרצפות מראה מבריק.
  • פוליש ווקס – מגן על המרצפות ומעניק לאבן מראה מבריק , אחד החסרונות הבולטים: בעת גרירת רהיטים נשארים סימני גרירה.
  • ליטוש שיש – תהליך של הסרת שכבה מהאבן ופתיחת פוגות. ליטוש שיש נעשה במספר רב של דרגות ליטוש, התוצאה הסופית, משטח אחיד ללא פוגות.

כתיבת תגובה