הקמת חנות אלקטרונית עם מג'נטו

אם אתם בעלי חנות בוודאי שקלתם להקים חנות באינטרנט.. אם עדיין לא הקמתם אחת כדאי למהר ולהתחיל בהתליך. מעבר למכירה האפשרית באינטרנט אנשים אשר מעוניינים לרכוש ממכם מתחילים בסקירת האתר שלכם באינטרנט. למעשה אתר האינטרנט של החנות נחשב כיום לכרטיס הביקור שלכם.

אחת מהפלטפורמות המעניינות ביותר איתן ניתן להקים חנות אלקטרונית בחינם בצורה קלה ומהירה היא פלטפורמת מג'נטו, פלטפורמה אשר נבנתה לאחרונה (שנת 2008) ומכילה בתוכה שלל אלמנטיים מודרניים של בניית אתרים וקידום אתרים. בעבר האפשרות היחידה שהייתה למעט לבנות חנות אלקטרונית מהשורש הייתה פלטפורמתoScommerce . אני אומר האפשרות היחידה אבל כמובן שהיו עוד רק לא כאלה שנחשבו ברמה גבוהה.

מגנטו (Magento) בהגדרתה הפשוטה היא מערכת קוד פתוח – open source אשר נוצרה לתת מענה לצורך בחנות מסחר אלקטרוני אמינה ומתקדמת אשר מבוססת על שפת PHP.

אז מה מיוחד במג'נטו ?

עצם העובדה שהיא פלטפורמה אשר נבנתה לאחרונה אומר שמג'נטו כוללת שלל תוספים ואפליקציות מובנות אשר נועדו לדבר אל הגולש וליצור אינטראקציה מירבית ככל האפשר לצד מנגנון ניהול נוח וגמיש עבור מנהלי חנויות או מנהלי אתרים אשר אינם מתמחים דווקא בשפת PHP או בשפות תכנות בכלל ויכולים בעזרתה לנהל את החנות האלקטרונית שלכם בצורה קלה ונוחה וללא צורך בידע טכני מסובך.

בנוסף ובדומה לפלטפורמות אחרות מהתקופה האחרונה כמו וורדפרס וג'ומלה ניתן עם מג'נטו להתקין תוספים בצורה קלה ומהירה מבלי לכתוב קוד ארוך או בכלל. זה אומר שאם מצאתם איזושהיא אפליקציה שהייתם רוצים להוסיף לחנות שלכם והיא חינמית תוכלו פשוט להתקין אותה בצורה קלה ישירות מהממשק של החנות.

תכונות ראשיות של מג'נטו:

  • התקנה של מג'נטו התקנה קצרה וקלה עם ממשק ידידותי למשתמש
  • ניתן אפשרות להתקין במג'נטו תוספים מוכנים דרך ממשק הניהול
  • אם נמאס לכם מהעיצוב הקיים ניתן להתקין תבניות חדשות בקלות
  • פלטפורמת מגנטו מגיעה עם ממשק ניהול גמיש למנהלי האתר
  • ממשק סטטיסטיקה מובנה ישירות אל תוך פלטפורמת מג'נטו בחינם
  • פלטפורמת מג'נטו בנוייה בצורה ידידותית למנועי חיפוש ולכן נכונה לקידום אתרים

התקנת מג'נטו

התקנת מג'נטו אמורה להיות קלה ומהירה למרות שיש צורך בידע בסיסי בהתקנת מסד נתונים אך תוכלו תמיד לבקש מהחברה המאחסנת את אתרכם לעזור לכם בכך וכך ברגע אתם עם חנות אלקטרונית באוויר.

אחסון מג'נטו

אחסון של אתרים אשר עשויים מפלטפורמת מג'נטו חייבים באחסון מסוג מסויים אחסון מג'נטו מחייב גרסא עדכנית של PHP ושרת רשת עם משאבים גמישים כדי שהחנות שלכם תעבוד מהר וחלק. הבשורה הטובה, חברות ישראליות אשר לקחו יוזמה כשגילו את היתרונות של מג'נטו כבר מציעות היום שירות אחסון אתרי מג'נטו אשר לרוב גם כוללים התקנה ותמיכה (כל עוד שתמשיכו לאחסן אצלהם) עוד מידע בנושא בלוג מג'נטו

מקווה שמצאתם מאמר זה מועיל, בהצלחה.

ישנה תגובה אחת על “הקמת חנות אלקטרונית עם מג'נטו

כתיבת תגובה