חלקי חילוף מזגנים

נראה שמכל ההמצאות הגאוניות שהביא עמו האדם, תושבי ישראל צריכים ראשית להודות לאלה שהמציאו את המזגן.

פיתוחי השנים האחרונות הובילו לשינוי משמעותי לטובה ביעילותם של מזגנים, ועם חיתוך מחיריהם לכמחצית ממה שהיה לפני כעשור, הפכו מערכות למיזוג אויר למכשיר חשמלי שאפשר למצוא בכל בית.

מעוניינים להתחדש עם מזגן? תקועים עם מצנן אוויר מהדור של הסבתא? אין לכם מזגן בכלל והייתם מעוניינים לשדרג את איכות החיים ביחידת מיזוג אויר משיא הטכנולוגיה? כל מי שאי פעם רכש מזגן יספר שמחסני החשמל מפוצצים בהמון סוגי מזגנים, מחברות שונות, מטכנולוגיות עם שמות מפוצצים, ובעלי מספר כוחות סוס כזה או אחר. אז כיצד עושים סדר בבלגן?

רוב רובם של המזגנים הקיימים בשוק כיום הם מזגן עילי או מזגן מרכזי. כשרוכשים מערכת מיזוג אוויר אפשר להחליט על מזגן מיני מרכזי אחד אשר ימזג את כל הבית או על מזגן עילי נפרד שימוקם בכל חדר. אנו ממליצים להתקין מזגן עילי בכל חדר מהסיבה שמזגנים עיליים מדליקים מזגן אחד קטן לכל חדר וכתוצאה מכך מביאים לחסכון משמעותי בחשמל.

העניין הבא שחשוב להתייחס אליו הוא מה התפוקה שהמזגן מציע, שנמדדת ב-BTU ולא בכ'ס כמו שנהוג לחשוב. ה-BTU מתאר את הספקו ואת תפוקת הקירור, ובעיקרון ככל שערך ה-BTU הוא גדול יותר, כך עוצמת המזגן גבוהה יותר. טרם הרכישה מדדו את החדרים בביתכם והתאימו את המזגן על פי הנוסחה: בין 800 ל-1000 BTU על כל עשרה מ'ר. משתלם לשים לב ליעילות צריכת החשמל של המזגן, המסומנת באותיות A עד G, כש-A היא הדרגה החסכונית ביותר בחשמל.

אם כסף זו לא בעיה, אולי שווה לכם לבחון קניית מזגן מסוג 'אינוורטר'. פועלים בדרגות תפוקה משתנות לפי התנאים המשתנים בחדר ומביאים לפעולה יעילה השומרת על טמפרטורה יציבה בחלל החדר. דבר זה לא רק תורם לחסכון בחשמל, שמירה על טמפרטורה קבועה בחלל משפרת את הבריאות.

אז אם מתאים לכם לקרוא עוד על נושא מיזוג אויר חזרו אל הבלוג ובדקו את המאמרים שיעסקו בנושאים הבאים:

טכנאי מזגניםתיקון מזגניםהתקנת מזגניםמזגנים במבצעגז מזגנים.

כתיבת תגובה