טיפול זוגי – הפתרון

רבים כבר הבינו שלעתים קרובות עשוי טיפול זוגי להציל מערכת יחסים זוגית אשר עלתה על שרטון. אולם הבנה זו, אשר הפכה את הטיפול הזוגי לדבר לגיטימי ושכיח בזרם המרכזי, הובילה להתפתחות תופעת לוואי רצויה פחות והיא הצפת השוק בריבוי אדיר של מטפלים, אשר הסמכתם בתחום נתונה בספק.

בחירת המטפל הזוגי המתאים היא הדבר אשר ישפיע יותר מכל על הכיוון שבו בוחרים המטופלים לקחת את הקשר, ובמקרה שכזה החלטה שמתבררת כלא נכונה משפיעה לא רק על הכיס, כי אם גם על עתיד הזוגיות כולה.

פרמטרים לבחירת המטפל הזוגי המתאים לכם:

האם הייתם עולים למטוס המופעל על ידי טייס חובב? נכון להיום, החוק במדינת ישראל מאפשר לכל המעוניין להגדיר עצמו כמטפל ולהציע שירותי טיפול זוגי בעבור תשלום, גם אם אינו מוסמך באופן רשמי בתחום. אך אין כל תחליף לטיפול המנווט על ידי אדם שלמד והתמחה בטכניקות טיפוליות במשך שנים לפני שהחל להציע את שירותיו לציבור.

כדי שתוכלו לדעת שאתם נמצאים בידיים הטובות ביותר, שאלו להסמכתו המקצועית של המטפל ובחרו רק במי שבידיו תואר שני לפחות במקצוע טיפולי כפסיכיאטריה, פסיכולוגיה, ייעוץ, או עבודה סוציאלית מבית ספר מוכר בארץ ובחו"ל, ובנוסף תעודת הסמכה לטיפול זוגי וטיפול משפחתי של האגודה הישראלית לטיפול במשפחה ובנישואין.

חפשו המלצות, אך קחו אותן בעירבון מוגבל. אין טוב מהמלצה של אדם קרוב, אולם בתחומים טיפוליים כגון יעוץ זוגי כימיה נוטה לשחק תפקיד חשוב, ומטפל שזוג אחד היה מרוצה ממנו עד השמיים דווקא לא יתאים לזוג אחר.

קבעו פגישת ניסיון. טיפול זוגי היא מסגרת שבה פותחים את הפצעים הכואבים ביותר ודנים בפתיחות בנוגע לבעיות ביחסים במטרה להביא לפתרון. הדבר אומר שעל בני הזוג להרגיש בנוח להיפתח ולהתבטא, ולהרגיש בטחון מלא שהאדם שמנחה אותם בתהליך מסוגל ומעוניין לסייע בפתרון בעיותיהם. וגם בטיפול, אין טוב ממראה עינים – הגיעו למפגש ניסיון, התרשמו מהמטפל, שאלו אותו שאלות לגבי אופן הטיפול והתפיסה המקצועית שלו.

בחירת האדם הנכון לתהליך ייעוץ זוגי עשוייה להיות ההחלטה החשובה ביותר שתעשו, ולכן עשו אותה באופן מושכל, שכן השלכותיה עשויות להיות ההבדל בין הצלת הקשר ופירוקו.

לפרטים נוספים: על טיפול משפחתי או גירושין

כתיבת תגובה