ייעוץ זוגי במרכז – אידיאלי לבעיות בחיי הזוגיות

חשבתם פעם מה היה קורה לו הייתם מבינים אחד את השני טוב יותר? נמאס לכם לברוח ממריבות ובעיות בחיי זוגיות? כמהים למצוא שפה משותפת ולהתמודד עם בעיותיכם? פנו לקבלת ייעוץ זוגי במרכז ותזכו לטיפול מקצועי שיסייע לכם להתמודד עם בעיותיכם וייתן לכם טיפים להתנהלות נכונה במצבי היומיום השונים.

אז מהו בעצם ייעוץ זוגי במרכז?

ייעוץ זוגי במרכז זהו תהליך טיפולי שמבוסס על טיפול פסיכולוגי, במרכזו מסייעים לבני זוג לפתור את הבעיות והמתחים ביניהם. ייעוץ זוגי מאפשר לבני הזוג לשחרר את הלחצים ולהביע את רגשותיהם, לשוחח על הקונפליקטים הקיימים תוך הקפדה על תקשורת רגועה ומכבדת בין השניים שמאפשרת להסיק מסקנות ולהגיע לפתרונות. במסגרת ייעוץ זוגי במרכז ישנו תהליך טיפול הכולל מספר מפגשים אליהם ניתן להגיע יחד או לחוד בהתאם לסוג הטיפול המבוקש ולקבל סיוע מקצועי של מטפל זוגי מוסמך. ישנם סוגים רבים של טיפולי ייעוץ זוגי במרכז, חלקם כוללים את שני בני הזוג יחד, חלקם כוללים בכל טיפול זוגי רק את אחד מבני הזוג וחלקם טיפולים זוגיים משולבים. תכליתם של כל סוגי הטיפול זהים, השוני בין השיטות מאפשר למטפל לבחור את השיטה המתאימה לבני הזוג בהתאם לאופיים ולמקרה הספציפי ולהפיק בעזרת ייעוץ זוגי את התוצאה המקסימאלית שתסייע לבני הזוג להתמודד עם בעיותיהם.

במה מסייע יעוץ זוגי במרכז?

ובכן, ייעוץ זוגי במרכז מספק לבני זוג תהליך ייעוץ זוגי במהלכו השניים יכולים לשוחח על הבעיות בנוכחות יועץ זוגי. דבר המסייע לפרוק את המתחים, להביע את הדעות והמחשבות, ובעיקר לנתח את המצב מראשיתו ועד לפתרונו. בעוד רובנו היינו מתייאשים אחרי כמה ניסיונות להסביר את עצמנו לצד האחר, ייעוץ זוגי במרכז יאפשר  לנו להביע את דעותינו ומחשבותינו טוב יותר, וזאת תוך ליווי והנחיות מטעם המטפל. היתרון המשמעותי של ייעוץ זוגי במרכז הוא ששני בני הזוג זוכים לשמוע ולהשמיע את דעותיהם ולבטיהם, לגבי כל קונפליקט באשר הוא, והמטפל שולט בכיווני השיח ודואג לכוון את השיחות למקומות הנכונים. בזכות זה, בני הזוג מצליחים להקשיב אחד לשני, להבין אחד את השני ולהגיע לפשרות.

למי מתאים ייעוץ זוגי?

בעקבות התפתחות תחום טיפולי ייעוץ זוגי במרכז, ישנן כיום שיטות רבות ומגוונות המותאמות לכל זוג בהתאם לצרכיו. כמו שהצגנו קודם, חלק מהשיטות מטפלות בבני הזוג יחד וחלק מהשיטות מטפלות בבני הזוג לחוד. חלקן מטפלות בבעיה ספציפית ומוגדרת וחלקן מטפלות באופן היקפי ואישי יותר. לכל שיטה יש את היתרונות והחסרונות שלה וכל מטפל זוגי בוחר בשיטה המתאימה לזוג ולמקרה הספציפי. אולם, ישנם מטפלים המגדילים לעשות ומשלבים בין השיטות להפקת תוצאות מירביות ולסיוע מקסימאלי לזוג. בזכות ריבוי השיטות השונות, ניתן מענה אפילו לזוגות שלא מתואמים מבחינת זמני הטיפול או מבחינת תדירות הטיפול כך שבעצם אפשר להגיד שתהליך ייעוץ זוגי במרכז מתאים לכל הזוגות שמעוניינים לשפר את הזוגיות שלהם.

ייעוץ זוגי במרכז יספק תהליך טיפול זוגי בעזרת שיטות שונות ומגוונות המותאמות לכל בני הזוג שחפצים בשיפור מערכת היחסים. במסגרת הטיפול בני הזוג יפרקו מתחים וזעם, יבחנו בסיוע המטפל את הסיטואציות השונות לעומקן, ובסיום תהליך הטיפול הזוגי, בני הזוג ירכשו כלים בעזרתם ידעו להתמודד עם בעיותיהם ולמונעם בעתיד. כל זאת בעזרת קסם קטן בשם ייעוץ זוגי במרכז.

כתיבת תגובה