למי מתאים פילאטיס?

כולנו רוצים להיות בריאים ואם אפשר, גם יפים וחטובים, אבל לא לכל אחד מתאימה כל טכניקה. אלו היו עיקרי אמונתו של ג'וזף פילאטיס אשר, לאחר שנים רבות של אימון בענפי ספורט שונים ומגוונים, המציא את שיטת פילאטיס. פילאטיס שאב את השראתו מענפי הספורט השונים בהם עסק, וצירף תנועות שונות וטכניקות נשימה לכדי תורה שלמה.

כיום ניתן למצוא מגוון סגנונות פילאטיס, החל מהבסיסי המתקיים על מזרן ועד לסוגים שונים של פילאטיס מכשירים, המשלבים במהלך האימון עזרים שונים.

יתרונות הפילאטיס הם רבים מאוד; ראשית, מדובר בטכניקת אימונים אשר מפעילה, בשילובים הנכונים, את כל מערכות השרירים בגוף, זאת בניגוד להרמת משקולות למשל אשר מפעילה בכל פעם מערכת אחרת בתנועה רפטטיבית.

בנוסף, שאיבת ההשראה מענפי ספורט שונים הביאה ליצירת מגוון רחב של תרגילים אשר יכולים להיות מותאמים לכל מתעמל לפי רמתו ויכולתו הגופנית. כך, יכול כל אחד להתמקד בתרגילים שמתאימים לו, להרחיב אלת הרפרטואר עם הזמן ולעלות בהדרגה ברמות הקושי. פילאטיס שם את הדגש על תנועות מתמשכות, אשר משפרות את הגמישות, חוזק השרירים והסיבולת של המתעמל.

מלבד היתרונות הללו, חשוב להתייחס לפילאטיס כטכניקת אימון שאפשר לעשות בכל מקום ובכל זמן. אין צורך לחכות שיעבור הגשם כדי שניתן יהיה לצאת החוצה, אין בעיה של רכישת עשרות מכשירים גדולים, מסורבלים ויקרים, שלרוב ניתן להשיג רק בחדר כושר מקצועי, אלא פשוט לפרוט מזרן קטן על הרצפה ולהתחיל להתעמל בכל שעה שרק רוצים.

אין פלא, אם כך, שבכל מקום שלא תסתכלו מתקיימים ממש עכשיו שיעורי פילאטיס, אחד על אחד, בקבוצות קטנות או בפורום המוני. שיטת הפילאטיס סחפה אחריה מיליונים ברחבי העולם, גברים ונשים, צעירים ומבוגרים, יש בה משהו לכל אחד.

כתיבת תגובה