לקנות או לאמץ כלב?


הגיע הזמן לכלב חדש? אימצתם כלב והייתם רוצים לדעת כיצד צריך לטפל בו ולדאוג לחינוך שלו? הרצון או הבחירה לקנות כלב היא ענקית ולא מומלץ שתתבסס רק על אהבה לכלבים. רוצים מידע על מידע על כלבים? מעוניינים לדעת הכל על אימוץ כלבים? בואו לקבל מספר עצות מצויינות בנושא של כלבים:

קודם כל וודאו שאתם בשלים להביא כלב, הן מבחינת התמורות שהדבר יביא לחייכם וביתכם, והן מבחינת הוצאותיכם. גידול כלב משמעותו מספר טיולים ביום, לדאוג למזון ושתיה, והענקת חיבה ותשומת לב.

בנוסף לכך, גידול כלב כרוך בשלל הוצאות, ארעיות וקבועות, לוטרינרים, תכשירים, מזון, ציוד ותרופות במצבים כמו מחלה ותאונה. במקרה ואינכם מוכנים לזה, הכי טוב שתחסכו מעצמכם ומהכלב את הצער המיותר ותוותרו על אימוץ כלב למשך התקופה הקרובה.

העדיפו תמיד כלבים מכלביות על פני כלב ממוכר פרטי – בעל חיים מאדם פרטי שמגדל תמיד זוכה לאימוץ, בעוד שהכלביות בישראל מפוצצות עד אפס מקום באלפי כלבים מדהימים. כלביות רבות ממיתות בע"ח אשר נשארים אצלן לאורך זמן, וגם כלביות הומאניות שלא מוכנות לבחור בחלופה הזו כמעט שאינן מסוגלות להעניק לבעלי החי טיפולים צמודים בשל הצפיפות. כך תוכלו לקחת הביתה את הכלב המועדף מתוך מבחר עצום וכן, כלב שיצא מכלבייה יתן לכם אהבה בלתי נגמרת ולנצח יהיה אסיר תודה על זה שהצלתם אותו מחיים אלה.

כלב גזעי או מעורב? כלבים טהורי גזע מעניקים לבעליהם יוקרה ומעמד חברתי, חבריהם המעורבים הם בד"כ נבונים בהרבה, הם בעלי חיים ארוכים יותר וסובלים פחות מבעיות גופניות.

הבאתם כלב הביתה? חשוב מאוד שתשקיעו במשימה לחנכו. כלב שעבר אילוף הוא כלב בריא, ובמידה ומצבו המנטלי רגוע ומאוזן, גם לבעליו טוב יותר לחלוק סביבת מגורים.

מחפשים תשובות לשאלות בנושא כלבים לאימוץ בחינם? חפשו באתר www.liberation.org.il/, שם תוכלו למצוא את כל המידע בנושא כלבים, טכניקות לאילוף, עצות שימושיות, ואינפורמציה בנושא ווטרינרים מומחים, מאלפים טובים, ציוד ואוכל.

כתיבת תגובה