מוסך מורשה מי מסמיך ומפקח בישראל

מוסך מורשה הינו מוסך שקיבל הסמכה ממשרד התחבורה וקיבל את אישורו של משרד התחבורה לעבודה כמוסך מורשה. מוסך מורשה, חייב לעבוד תחת פיקוחו של משרד התחבורה והוא חשוף לתקנות המשרד בכל עניין ובעיה. מוסך מורשה יהיה מאוד זהיר בתיקונים וטיפולים שהוא עושה ומאחר והוא עובד תחת פיקוח משרד התחבורה יהיה עליו להקפיד על החוקים והכללים של המשרד.

מנגד, ישנו גם מוסך מורשה יבואן, וכשמו כן הוא, מוסך מורשה שיבואן הרכב הסמיך לטפל ברכבים שמיובאים על ידו והם תחת אחריות היבואן ואותו מוסך מורשה רשאי לטפל בהם ועל פי הכללים והחוקים של היבואן. לדוגמא, מוסך מורשה פולקסווגן יטפל רק ברכבים מדגמי פולקסווגן ישראל המיובאים על ידי חברת צ'מפיון מוטורס. אותו מוסך מורשה ייתן את האחריות הבלעדית של צ'מפיון מוטורס לחלקי חילוף ולחלקים מקוריים שנפגעו, כמובן שהכול במסגרת האחריות על  אותו החלק ותחת הוראות היצרן.

לרוב, מוסך מורשה יהיה מסודר יותר ונקי יותר. החזות שלו תהיה מסבירת פנים והוא יהיה שירותי יותר ללקוחות המגיעים לבקר במוסך. מוסך מורשה מחויב על פי חוק להציג מחירים קבועים ולרשום את עלות שעת העבודה, ככה שללקוח לא יהיו הפתעות כשהוא מגיע לשחרר את האוטו ולשלם על הטיפול. בנוסף, במידה ויש סטייה של 2000 ₪ מהמחיר המשוער אותו קיבל הלקוח בהצעת המחיר הראשונית, מוסך מורשה מחויב לידע את הלקוח בשינויים. הצוות במוסך המורשה מקצועי ועובר מדי פעם הסמכות והשתלמויות של היבואן ויצרן הרכבים שבצורה זו שומר על הידע של העובדים מעודכן לשינויים שחלים ברכבים ובדגמים השונים. כל עובד ועובד במוסך מכיר כל חלק וחלק שעליו הוא אחראי ויודע לתת מענה ופתרון לכל בעיה וצרה שיש ברכב.

כשלוקחים את הרכב אל מוסך מורשה לרוב עולה השאלה מדוע השירות, הטיפולים והחלפים יקרים כל כך. התשובה לכך מצויה בעיקר בעובדה שהחלקים והחלפים הנמכרים במוסך מורשה הינם חלפים מקוריים ולמרות שלעיתים אפשר למצוא חלפים משופצים עדיין ההכשרה של העובדים והמקצועיות שלהם היא זו שמביאה למחירים טיפה יותר גבוהים אצל מוסך מורשה וזאת לעומת מוסך מסורתי רגיל. עדיין האחריות, הביטחון שדואגים לך לאוטו בידיים מקצועיות שלא מקלקלות והורסות דברים אחרים שווה את ההשקעה הכספית בעיקר בידיעה בכך שמוסך מורשה מעניק לך שירות טוב ומקצועי על האוטו. לפעמים החיסכון הראשוני בלקחת את האוטו למוסך רגיל ואולי לשלם טיפה פחות בהתחלה יכול להוביל לכך שבטווח הארוך אנו נשלם יותר לאחר שנתחיל לקחת את האוטו למוסך המסורתי הרגיל מידי שבוע וזאת לאחר שלא קיבלנו טיפול מקצועי וטוב, ממש כמו שמקבלים אצל מוסך מורשה.

לסיכום, מוסך מורשה נמצא תחת פיקוח של משרד התחבורה ומקבל את אישורו לפעול כמוסך מורשה. כמו כן, קיימים מוסכים מורשי יבואן שהם מוסמכים ומקבלים את אישור היבואן לטפל ברכבים מדגמים אותם מייבא היבואן ונותנים אחריות על חלקים מקוריים. מוסך מורשה הוא מוסך שאפשר לסמוך עליו ושבו נקבל שירות מקצועי, אמין ובטוח.