מוסך מורשה – זה באמת חושב?

כשמגיע הזמן וצריך לקחת את הרכב לטיפול תמיד קיימת ההתלבטות האם להשקיע את הכסף ולקחת אותו למוסך מורשה או האם עדיף לנסות לחסוך ולהעדיף מוסך רגיל שיתכן ויעשה את אותה עבודה ואפילו בפחות כסף.

היבואנים ובעלי המוסכים המורשים מן הסתם תמיד ינסו לעבוד על אלמנט ההפחדה ולהגיד כי מוסך מורשה אתה יספק את החלקים והחלפים המקוריים והטובים ביותר וכי במוסך מורשה יש לך כלקוח את השקט והידיעה כי יש אחריות על כל חלק וחלק ואפילו אם העבודה יותר יקרה אתה תמיד יודע למי לפנות ועם מי לדבר במידה ויש איזו תקלה ברכב, אפילו שנייה אחרי שיצאת ממוסך מורשה.

מנגד יגידו האחרים כי ליבואנים ולבעלי המוסכים המורשים יש אינטרס להרוויח כסף וכי החלפים והחלקים המקוריים סתם עולים יותר כסף ולא שווים את ההשקעה מאחר ובזמן הארוך אתה כלקוח לא מרגיש את זה ברכב אלא מרגיש את זה אך ורק בכיס שלך, בזמן הקצר.

במאמר זה אני אנסה להציג את הבעד והנגד של כל צד וצד ולנסות להבין מה באמת כדאי ומשתלם יותר לנו כלקוחות שרוצים מצד אחד את טובת הרכב ומצד שני את טובת הכיס שלנו.

אז כמובן הטענה הראשונה והעיקרית היא השקט והביטחון כלקוח. אני רוצה לדעת שאחרי שיצאתי ממוסך, הוצאתי את מיטב כספי והשקעתי בטיפול ברכב אני אקבל את התמורה לכסף שלי ובאמת אוכל להמשיך ולנהוג בשקט עד לטיפול הבא. מוסך מורשה מחד יכול להבטיח לי כי החלקים מקוריים, חדשים ועם אחריות של היבואן, בדרך כלל לשנתיים. מאידך, מוסך רגיל יכול למכור לי חלקים שהם משופצים ולא מקוריים של הרכב שלי ובכך לחסוך לי מאות ואף אלפי שקלים. הבעיה במקרה הזה שבדרך כלל האחריות היא למספר חודשים בלבד ולאחר מכן יתכן ויהיו תקלות חוזרות ברכב ואז שוב נאלץ לבקר במוסך ואולי להוציא תשלום כפול על אותה הבעיה. במקרה הזה מוסך מורשה מנצח.

טענה שנייה שעולה, מוסך מורשה לוקח עבור השירותים שלו ועבור שעת עבודה הרבה מאוד כסף לפעמים פי 3 ממוסך רגיל. האם קיימת הצדקה לכך?
מוסך מורשה שולח את עובדיו מידי פעם להשתלמויות מקצועיות מטעם היבואן והיצרן של הרכבים בהם הוא מטפל וכך עובדי המוסך תמיד מכירים את כל השינויים והחידושים שיוצאים לרכבים. הם יודעים לחבר מחשב ותוכנה לרכב ולבצע את כל הדיאגנוסטיקה ההכרחית לרכב, נמצאים עם היד על הדופק ומודעים לכל שינוי תוכנה וחידוש שקיים ויוצא לרכב המטופל. מוסך רגיל לא תמיד מכיר את כל החידושים היוצאים לכל רכב ולא תמיד ער לשינויים המתרחשים ברכבים ובדגמים החדשים של כל רכב ורכב. במוסך רגיל אין את היכולת והאפשרות להתחבר עם מחשב לתוכנת המחשב ולכן במקרה הזה חובה ללכת למוסך מורשה. במקרה זה מוסך מורשה הוא המנצח.

טענה שלישית, המשכיות. במידה ולאחר שלוש שנים אני מעוניין למכור את הרכב שלי, עלי לבצע שני דברים. אחד לפרסם את הרכב למכירה והשני לחפש רכבים למכירה. מוסך מורשה יכול להציע לי את שני הדברים במקום אחד. מצד אחד הוא יכול להציע לי אפשרות טרייד אין לרכב שלי ולהציע לי מגוון רכבים למכירה הנמצאים ברשותו. המוסך המורשה ייקח את רכבי בעסקת טרייד אין וימכור לי רכב חדש ואמין, לעיתים במימון ואשראי של 100%. דבר שמשתלם מאוד ללקוח שחוסך זמן ויודע שיש לו על מי לסמוך משני הכיוונים. מוסך רגיל, סביר להניח שלא יציע טרייד אין ולא רכבים למכירה חדשים ויחודיים.

לסיכום, נגעתי פה במספר נקודות מרכזיות והתלבטויות שלנו כלקוחות יכולות לצוץ ולעלות לפני שאנו לוקחים את הרכב שלנו לבדיקה ולטיפול. כל אחד יכול לעשות את החושבים שלו ולקחת את ההחלטה שנראית לו כנכונה וכטובה ביותר. אך על פי מה שראינו פה ועל פי דעתי והבנתי,
מוסך מורשה – זה באמת חשוב!

כתיבת תגובה