מזגנים בסוף האביב

ברוכים הבאים לישראל: קר בחורף, קר בקיץ. רוצים לשמור על שפיות? כדאי שתשקלו להשיג לעצמכם מזגן.

החידושים הטכנולוגיים הובילו להגברה משמעותית ביעילותם של מזגנים, וכשמשקללים זאת ביחד עם הקיצוץ במחיר הממוצע, המזגן הפך למכשיר חשמל שחובה להתקין בכל חדר.

מחפשים מזגן? תקועים עם מזגן חלון מהדור של הסבתא? אולי אין לכם בכלל מזגן והייתם מעוניינים לשפר משמעותית את איכות החיים ביחידת מיזוג אויר חדשה? כל אדם שאי פעם רכש מזגן יודע שהמחסנים מלאים בסוגים רבים של מזגנים, בטכנולוגיות עם שמות גרנדיוזיים, ובעלי כוח סוס כזה או אחר. אז בסופו של דבר, מה מומלץ לקנות?

הרוב הגדול של המזגנים הקיימים בימינו שייכים לסוג מזגן מפוצל עילי או מזגן מיני מרכזי. כאשר בוחרים מערכת מיזוג אוויר קיימת אפשרות לבחור מזגן מיני מרכזי בודד שתפקידו למזג את כל הדירה או על מזגנים עיליים נפרדים לכל חדר. כדאי לבחור במזגן עילי נפרד מפני שכך אנו מדליקים מזגן אחד קטן לכל חדר ובכך משיגים חסכון גדול בחשמל.

חשוב ביותר לבדוק מהי התפוקה שהמזגן מציע, אשר נמדדת ביחידות BTU ולא במידות של כח סוס כפי שנהוג לחשוב. BTU מתייחס להספקו של המכשיר וליכולת הקירור שלו, וברוב המקרים ככל שערך ה-BTU ברמה גבוהה יותר, כך עוצמת המזגן גבוהה יותר. לפני שאתם בוחרים מזגן מדדו את החדרים בביתכם והתאימו את המזגן לפי: כ-800-1000 BTU על כל 10 מ'ר. מומלץ לשים לב לדירוג היעילות של המזגן, המסומנת באותיות A עד G, כאשר A מסמנת צריכת חשמל חסכונית ביותר.

אם כסף אינו מהווה בעיה, משתלם להשקיע במזגן מסוג אינוורטר. מזגנים חדשים אלה פועלים ברמות תפוקה משתנות לפי התנאים המשתנים בחדר ותורמים לפעולה יציבה ויעילה ששומרת על טמפרטורה יציבה בחלל. לא מדובר רק בחסכון בחשמל, שמירה על טמפרטורה קבועה בחדר תורמת לבריאות טובה.

אז אם מתאים לכם לקרוא עוד על נושא מזגנים שובו אלינו בעוד מספר ימים וקראו את המאמרים הבאים בנושאים:

מיזוג אווירמזגן עילי – מזגן רצפתי – מזגן חלוןמזגן מיני מרכזי.

המשך קריאה מהנה

כתיבת תגובה