מחסום דוקרנים – כל מה שרציתם לדעת

מחסום דוקרנים

מחסום דוקרנים הינו אביזר בטיחות חשוב מאוד. תפקידו העיקרי של המחסום הוא למנוע מעבר של כלי רכב במעבר חד כיווני. לרוב, מחסומי דוקרים יותקנו במקומות שבהן הכניסה אסורה מכל סיבה שהיא, גם כאשר הכניסה בנתיב הנגדי עלולה חלילה להיגמר בתאונה. דוגמא לחלק מהמקומות בהם יש צורך בהתקנת מחסום דוקרנים:

  1. כניסה/יציאה מחניונים
  2. כניסה/יציאה ממוסדות
  3. מעברים ביטחוניים

איך מחסום דוקרנים עובד?

מחסום דוקרנים פועל עם קפיצים כך שהם מאפשרים את ירידת הדוקרנים כאשר רכב עובר עליהם בכיוון הנסיעה הנכון. במידה ורכב יעבור עליהם בכיוון הנסיעה הלא נכון, הדוקרנים לא ירדו וייתכן כי יגרם נזק לצמיגי הרכב.

מחסום דוקרנים – כיצד נשמור על אורך חיים ארוך

  1. מיקום התקנת הדוקרנים חשובה מאוד. יש להתחשב בזווית הנסיעה של הרכב וכמו כן גם בשיפוע של המשטח שהמחסום מותקן עליו. זאת בעיקר בגלל שחשוב שגלגלי הרכב יעברו על הדוקרנים בזווית של 90 מעלות וזאת על מנת ששיני הדוקרנים יתקפלו כמו שצריך ולא יתעקמו או ישחקו מוקדם מדי.
  2. מומלץ מאוד להתקין מחסום דוקרנים בדירוג ולא כפס אחד ארוך. זאת מכיוון ובמידה ואחד מצירי המחסומים יתקלקל, יהיה אפשר לשלוף אותו בקלות ולהחליף אותו במחסום תקין, מה שלא יתאפשר לנו כאשר המחסום יותקן כפס אחד (ואז נצטרך לפרק את כל המחסומים)
  3. עוד דבר חשוב בהתקנה והוא אביזרי החיבור. חשוב לשים לב שאנחנו משתמשים באביזרי חיבור שמתאימים למחסום הדוקרנים ולמשטח שעליו אנחנו מתקינים אותו, זה על מנת שההתקנה תהיה חזקה, צמודה לקרקע ולא משוחררת.
  4. מעת לעת יש לשמן את צירי המחסום ולדאוג לסביבה נקייה מלכלוך ואבק, שכן לכלוך מקצת את חיי המחסום ושוחקת את הדוקרנים.

דגמים של מחסום דוקרנים

בשוק קיימים שני דגמים עיקריים של מחסומי דוקרנים. האחד הינו מחסום דוקרנים עם קפיצים והאחר מחסום דוקרנים ללא קפיצים. עד כה דברנו על המחסום דוקרנים הרגיל, זה עם הקפיצים, אך הדגם בלי הקפיצים הוא אפילו עמיד יותר בפני שחיקה וזה בגלל שמדובר במחסום שהוא מכאני, כך שיש פחות רכיבים שעלולים להתקלקל.

לסיכום כפי שכבר הזכרנו, מחסום דוקרנים הוא אביזר בטיחות חשוב לכן אם אתם רוצים לחסום מעבר לכיוון אחד, אין ספק שזה הפתרון האידאלי בשבילכם.

כתיבת תגובה