מרכז הדגמה לטיפולי בריאות בחינם – סרגם

סרגם

מאת ארווין קליין

התרשמותי מביקורים במרכז הטיפולי האלטרנטיבי

 

יש מקום כזה שאכפת להם איך אתם מרגישים, שמנסים שם להרים את מצב הרוח שלכם, וגם, תתפלאו, עושים משהו ממשי כדי שתרגישו טוב יותר ותהיו בריאים יותר – והכול לפי השיטה הקוריאנית לפרסום, באמצעות מתן אפשרות להתנסות חינם במוצר.

מה הייתם עושים אם הייתה מופיעה יום אחד פיה טובה והייתה אומרת שבאה להגשים את חלומותיהם – כן יש דבר כזה אבל מה לעשות ואתם לא מאמינים בפיות ולכן קשה לכם לקבל את הרעיון שיש טיפול כזה שיכול לרפא את כל המחלות שלכם – וזה אפילו בחינם!

בריאות, חינם, אלו דברים טובים מכדי להיות אמתיים, אתם אומרים, קטני אמונה שכמותכם, מנוסים כל כך באכזבות כתוצאה מטיפולים רפואיים לא מועילים או טיפולים אלטרנטיביים יקרים להחריד, שעד שאתם רואים שם תוצאות, הכסף שלכם נעלם…

ובכל זאת, למרות הכול, ואולי בגלל המחיר, יום יום מגיעים למרכזים אלו של חברת סרגם, בראשון לציון, ברמת גן, ברעננה, ובחיפה מאות רבות של מטופלים החווים על בשרם את  הפלא החדש הזה וחושבים, נו, איך לא חשבנו על זה קודם… (שוב פעם מחשבה שלילית, ממנה יתפטרו בהמשך ההתנסות בטיפולי סרגם).

המקום ערוך לקבל אתכם  ולטפל בספקות שלכם באמצעות צוות מדריכים, שבעצמם התנסו בריפוי בעיות רפואיות רבות, ועתה הוא חדור אמונה עזה בתועלת שבטיפול הנעשה באמצעות מיטה המשלבת 5 שיטות הטיפול האלטרנטיביות.

קחו לדוגמא את בתי החולים, אומר שמעון, מנהל סניף ראשון לציון, שעבד בעבר בתור אח חדר ניתוח, ויודע על כך דבר אחד או שניים. יש שם מכשור במיליונים רבים של שקלים, אבל רובו ככולו נועד לבדוק אתכם ולא לרפא. פה בטיפול אתם גם מקבלים אבחון מידי וגם ריפוי ביחד, בשיטה המשלבת חמישה שיטות טיפול אלטרנטיביות ישנות: עיסוי, אקופרסורה, מוקסה, כירופרקטיקה והיפותרמיה באמצעות קרינת אינפרה אדום רחוק.

שמעון מצביע על רופאים שהודו שהסתירו ממצאים מדאיגים על תופעות לוואי של תרופות. כולם כבר קראו על רשלנות רפואית ורישום מוטעה של תרופות שקיפחו חיי חולים ומחקר מפתיע שנערך בבריטניה גילה שדווקא בזמן שביתה ממושכת של בתי חולים, נפטרו שם פחות אנשים… שמעון, כמו שאר המטפלים מחדיר אופטימיות באורחים, בהדגישו שזאת התחלת הריפוי. בכלל יש במקום אווירה של אהבה כמאמר השיר: Love was in the air

מי שמשליך את יהבו על ביטוח בריאות, דוגמת ביטוח סיעודי, וחושב שזה יגן עליו בעת צרה, עתיד כמובן להתאכזב. יותר ויותר מתגלים בכלי התקשורת המקרים של מבוטחים כאלו, שרק כאשר הגיע העת לממש את הביטוח שלהם, גילו שלמעשה הביטוח לא עוזר לאדם שנותר בו זיק של בריאות – אלא רק למי שכבר כלו כל הקיצים מבחינתו – והוא שבר כלי, שממילא עדיף לו המוות על פני החיים… כמו שאר הדברים בחיים, החכמה היא לא לצאת ממצבים של קושי וייאוש – אלא פשוט למנוע מעצמנו להגיע בכלל למצב הזה – זאת עושה מיטת סרגם על הצד הטוב ביותר ולראשונה – מציעה פיתרון נגיש לא רק לעשירים מופלגים, אלא לכולם!

המיטה מסתבר מאבחנת בעיות רפואיות עוד לפני שהללו צצות על פני השטח ומטפלת כל פעם בבעיה אחרת. היא עושה זאת עוד לפני שאתם מקבלים התקפי לב או אבנים בכיס המרה, המצריכים התערבות פולשנית ניתוחית או אחרת מסוכנת ומזיקה.

תחשבו על זה כמקלחת יומית שנועדה לטיהור וסילוק רעלים מהגוף, אומרת דגנית, שסבלה בעבר ממגוון בעיות רפואיות  חמורות, שרק הטיפול במיטה הצליח לעזור לה להיפטר מהם. כיום היא לא מוכנה לוותר לא לעצמה ולא לכם ולדלג ולו על יום טיפולים אחד של המיטה.

כן, אם חושבים על זה, הדברים נראים אפילו מוזרים עוד יותר. כיצד ייתכן שיש צורך לשכנע מישהו לבוא ולהתרפא מהמחלות והבעיות הרפואיות שלו, בהווה ובעתיד – כאשר כל זה ניתן בחינם? הרי כולנו אומרים "העיקר הבריאות"."זה מוזר", אומרת  אולגה, מדריכה צעירה שהייתה אחות במחלקה אונקולוגית עד שהתייאשה מחוסר היכולת שלה לעזור באמצעות הרפואה הקונבנציונלית לרפא חולי סרטן, "אבל כאשר אני שואלת מטופלים ותיקים מה שלומם, הם עונים כבדרך אגב 'בסדר' ולא ממש מתלהבים. רק כאשר אני מתעניינת לדעת מה שלום הבעיות הרפואיות שמהם סבלו כשהגיעו, אני מגלה, להפתעתי, ולהפתעת המטופלים בעצמם שרובם ככולם כבר נעלמו. כן, אנשים רגילים להתלונן על בעיות  ושוכחים להודות כאשר הן נעלמות", היא מוסיפה בחיוך סלחני, של מי שהגיעה למקום עבודה שבו היא יכולה לממש את דחף העזרה לזולת, החזק, הפועם בלבה.

כמו שאומרים על מזג האוויר, כולם מדברים על זה אבל איש לא עושה משהו בקשר לזה – על מצב הרוח אפשר לומר בסרגם "לא רק מדברים עליו אלא גם מנסים לעשות משהו בקשר לזה" – אולגה מקפידה להדגיש את חשיבות מצב הרוח הטוב לריפוי, ומכניסה את החולים להדגמה בטיפול במיטה אחרי שהיא מחייבת אותם לדקלם: "אני יפה, אני מוצלח, מצבי הולך ומשתפר, אני אוהב את עצמי"… אולגה היא הדוגמה  למדריכים במקום, אנשים שיש להם מה לתת ומתחברים היטב עם שיטת טיפול שבאמת באמת  עוזרת לאנשים.

גולן, כמו המדריכים האחרים,  סבל מבעיות רפואיות לא קלות, ומפתיע בהצהירו שרק באמצעות המיטה הצליח, על הדרך,  להיפטר ממשקל עודף של לא פחות מעשרים ק"ג, זאת אחרי שכל ניסיונות ההרזיה האחרות שלו נכשלו. הוא מצהיר שהוא אדם חדש ומודה שהוא מכור למיטה שקנה לבית, ומשתמש בה באופן אינטנסיבי ביותר. גולן מצטיין ביצירת קשר אישי, אינטימי עם כל מטופל, מתעניין, מרגיע ומעודד ובסופו של דבר קוצר את פרי עמלו. כאשר מטופל אומר, "הטיפולים באמת עזרו לי", הוא רק יכול לומר: "אמרתי לך"….

דרך הריפוי בסרגם היא הדרך הנעימה, הפשוטה, לא ניתוחים ולא אמצעים פולשניים ומזיקים אחרים. זה בניגוד למתח המלווה את ניסיונות הריפוי בבתי החולים. מתח שיכול לגרום בעצמו למחלות נוספות…

"ההכנה היא הכול", אמר המיליארדר, וורן "נוח לא התחיל לבנות את התיבה כשהתחיל לרדת גשם" ואכן המיטה מקדימה תרופה למכה, מרפא אותנו מהמחלות הסמויות שבנו, עוד לפני שהן פורצות במלוא כוחן. כשהמחלה כבר תוקפת החיוך נעלם, האדם הופך להיות פסימי, חרד, מתוח וכך זוכה המחלה לקבלת פנים חמה ביותר, כאילו שהחולה פתח בפניה את הדלת… בהקשר זה מספר שמעון, המנהל, את המעשה על חולה סרטן סופני שנתנו לו זמן קצר לחיות, אשר הסתגר בביתו עם ערמה של סרטים הומוריסטי ואחרי צחוק בלתי פוסק של שבוע שלם, הוא גילה שהתרפא מהמחלה. זה נשמע פחות הזוי, למי שיודע שהיום ליצנות רפואית נפוצה בבתי חולים רבים ואף מצליחה.

גם אם הייתה רוצה, רפואת החינם של קופות  החולים לא יכולה להתמודד עם המחלות, היא יכולה רק לתקן נזקים רציניים שכבר קרו אבל לא להחזיר אותנו למצב שהיינו בו קודם – כפי שמכונית אחרי אוברול כבר לא תהיה אותה מכונית…

מתרפאים ברפואה קונבנציונלית, שעברו ניתוחים או טיפולים קשים וממושכים, אומרים: "חיי השתנו" ואילו המתרפאים בסרגם יכולים להגיד ההפך – בזכות סרגם חיי לא השתנו – כי המיטה עזרה להם להתגבר על המחלות  שתקפו אותם – וכך יכלו להמשיך במסלול חיים רגיל ואף לשפר אותם, בלי צורך בניתוחים או אשפוזים ממושכים…

בקוריאה, מקום הולדתה וייצורה של המיטה, לכל ילד יש מיטת סרגם, שנמצאת בכל בית ובדרך כלל כמה מיטות למשפחה. בזמן שאצלנו ילדים הולכים לישון עם אי.טי בקוריאה הילדים הולכים לישון עם המיטה הטיפולית  וכך מקבלים אהבה וריפוי, בלי צורך בפנטזיות  מהעולם החיצון…

זה אינו טיפול בשיטת זבנג וגמרנו אלא טיפול, כמו רחיצה, יומיומי, כי הגוף שלנו בעצם פעולתו צובר רעלים אותם יש לנקות. הגוף גם יוצא מכיוון בגלל כל מני הצקות והתרגזויות ויש להחזיר אותו למסלול באמצעות הטיפול במיטה.

זאת גדולתה של המיטה וגם נקודת התורפה: הצורך בטיפול  יומיומי. נקודת התורפה אינה כמובן במיטה עצמה, אלא באופי האנושי העצל, זה שמחכה לנסים, כמו שאומר הפתגם: "אנחנו אל מאמינים בנסים, אבל סומכים עליהם"…

הגדולה של המיטה זה הטיפול בחום שקוראים לו קרינה אינפרה אדום רחוק – שיוצרת חום שמתאים לאורך הגל של הגוף עצמו והגוף יכול לספוג אותו וליהנות ממנו  – כך התאים שסופגים אותו נרפאים. הם כמו מקבלים פקודה מגבוה להתחיל לרטוט בקצב אחיד, הקצב הבריא.

השיטה בה המיטה פועלת היא בעצם הזרמת האנרגיה לגוף ואיתור בעיות. כל פעם בעיה אחרת מאותרת ומטופלת. יש גם מצבים שאיתור בעיה מחייב העלתה על פני השטח לפני שהיא צצה בפועל – המיטה עוזרת לגלות את הבעיה בעודה קטנה וחלשה ומטפלת בה., אז נוצר הרושם שבעיה חדשה צצה לנו, כשלמעשה זאת בעיה רדומה שעכשיו מטופלת בהצלחה. זה דומה קצת לחיסון שניתן במצב מוחלש כך שהגוף יוכל לטפל בווירוס עצמו כשיצוץ בקלות…

 

פרולוג:

כמי שחושב שהטיפול במיטת סרגם הוא חיוני עבור כל אדם בתקופה שלנו, שבה כולנו נתונים להרעלה המונית (אוויר, אוכל ושתיה, לחץ, סביבה) אני מרבה להמליץ לאנשים שאני פוגש על הטיפול במיטת סרגם. המחשבה שלי היא מדוע לשמור רק לעצמי דבר כל כך טוב, שאחרים יכולים ליהנות ממנו גם כן? אבל להפתעתי אני מגלה שהיחס של האנשים לדברי הוא מוזר ביותר. רובם משוכנעים שעברתי איזו שטיפת מוח סמויה, נפלתי בפח של אוטו-סוגסטיה מסיבה סמויה כלשהי, או שאני פשוט מתלהב על חשבונם של אחרים ("מה אין לנו כבר משהו יותר חשוב לעשות בחיים?")

לאחרונה סיפרה אחת מבאות מרכז ההדגמה על שיטה שמצאה כדי לשכנע אנשים לבוא לטיפול החינם (כשהחינם מתגלה כלא משהו אטרקטיבי מספיק…), "אני שואלת איזה גבר שאני רואה (לרוב אלא גברים מבוגרים ביותר) אם הוא רוצה לבוא אתי למיטה…". שברתי את הראש ומצאתי פתרון גם בשבילי, בתור גברים, לשכנע אנשים. אולי הפנייה שלי צריכה להיות בנוסח: "סליחה, אתה רוצה לבוא למקום ששם ממליצים לכולם לשתות והרבה?" כמובן, למרות שפנייתי זאת לא נעשית לקטינים, הרי אין פה הצעה לשתות אלכוהול, אלא מים, כי כל מי שיבוא למרכז ההדגמה יגלה שמקפידים שם להמליץ שוב ושוב לכל המטופלים לשתות הרבה מים לפני הטיפול וגם אחרי הטיפול, מכיוון שהמים הם אלמנט קריטי בטיפול ניקוי הרעלים מהגוף, שהמיטה מבצעת.

ישנה תגובה אחת על “מרכז הדגמה לטיפולי בריאות בחינם – סרגם

  1. נו ארווין, אז מה אתה מציע…? שלא נעשה ביטוחי בריאות….?
    אתה אומר שיותר ויותר אנשים מגלים שביטוחי הסיעוד והבריאות לא שווים כלום….תביא נתונים…אתה רק מזיק לאחרים שכן זקוקים לו…תעביר את הנתונים למפקח על הביטוח במשרד האוצר, שיורה לביטול הפוליסות הללו…שכן הוא אחראי עליהם.
    ביטוח בריאות הוא חוזה לכל דבר ועניין, ועדיף שבעת מקרה ביטוח יהיה לך ביד איזה שהוא 'צטלך' של ביטוח כדי שתוכל לדרוש אותו ואם לא יסכימו, או שלא חתמת על הביטוח הנכון , שכן לדוגמה ביטוח רכב זה לא מכסה ביטוח בריאות…
    או שתלך למשרד האוצר ( המפקח על הביטוח ) או שתתבע את הפוליסה בבית משפט…בכל מקרה זה עדיף על כלום…
    סתם לסבר את האוזן: תרופה נגד סרטן העצם עולה 50 אלף ש"ח לחודש…אתה מכיר משפחה ממוצעת שיש לה כסף לכיסוי תרופה זו ….שלא נמצאת בסל הבריאות , לצערי….

כתיבת תגובה