ניתוחים פלסטיים – מהיכן להתחיל?

ניתוחים פלסטיים הוא שמם הכולל של ניתוחים אסתטיים, שנועדו לעצב מחדש אברים שונים בגוף. בעוד שניתוחים רגילים נערכים לרוב באברים פנימיים, תוצאותיו של ניתוח פלסטי נראות לעין כל (מלבד מקרים מיוחדים). ישנן מספר סיבות שבעטיין אנשים מחליטים לעבור ניתוחים פלסטיים, אולם במרבית המקרים הדחף לניתוח הוא הרצון לשפר את המראה החיצוני.

 

איך מתחילים את ההליכים הנחוצים לביצוע ניתוחים פלסטיים?

בארץ פועלים כמה מאות רופאים פלסטיקאים מורשים, דהיינו – רופאים כירורגים שעברו הכשרה מתאימה לביצוע ניתוחים פלסטיים ובשפתינו נקראים מנתחים פלסטיים. למרבה הצער, בנוסף להם מסתובבים בשטח גם אנשים שאין להם הכשרה או ניסיון מתאימים, ובכל זאת מבצעים ניתוחים בלקוחות תמימים. כדי לא ליפול במלכודת ההונאה יש לפנות אך ורק לרופאים מוכרים ואמינים. תעודות מאיגוד הפלסטיקאים הארצי, תמונות של ניתוחים פלסטיים מן העבר והמלצות ממטופלים קודמים עשויים לשמש כתעודת ביטוח כלפי מנתח פלסטי, אולם אל תזלזלו גם ברושם הראשוני שלכם. בעת פגישת הייעוץ כדאי לשים לב לביטחון של הרופא, להתייחסותו המלאה והמקיפה גם לצדדים הלא נעימים של ניתוח פלסטי כמו תופעות לוואי וסיכונים. רופא מנוסה יבקש מכם לעבור סדרת בדיקות כלליות, על מנת לוודא את המצב הבריאותי הכללי שלכם. בעיות רפואיות מסוימות, ובעיקר מחלות כרוניות כמו סוכרת או לופוס, עלולות לפגוע בהתאמה לביצוע ניתוחים פלסטיים, וכך גם נטילה קבועה של תרופות. לפיכך, חשוב מאוד להתייחס את הבדיקות המקדימות ברצינות ולבצע את כל הוראות הרופא. לפני מרבית הניתוחים הפלסטיים תתבקשו לצום למשך פרק זמן קצר, ואולי גם ליטול תרופות מסוימות. רק לאחר פגישת ייעוץ והשלמת כל הבדיקות תוכלו לגשת לשלב הבא – שלב הביצוע של ניתוח פלסטי.

 

איך מתבצעים ניתוחים פלסטיים?

יש הבדל גדול באופן הביצוע בין הניתוחים הפלסטיים השונים. ניתוחים מורכבים וארוכים יותר, כמו ניתוח אף או מתיחת פנים, כרוכים בהרדמה מלאה ואורכים מספר שעות. ניתוחים פלסטיים אחרים דורשים הרדמה מקומית בלבד, ואינם אורכים יותר משעה. בכל הניתוחים נעשה חתך באזור המטופל, ודרכו מבצע מנתח פלסטי את ההליך המבוקש. ברוב הניתוחים הפלסטיים מושאר המטופל להשגחה בת כמה שעות, או ללילה שלם (במקרה של הרדמה מלאה).  גם זמן התאוששות מן הניתוח משתנה ותלוי במורכבות ההליך. התאוששות הראשונית בד"כ אינה אורכת יותר ממספר שבועות, אולם יש ניתוחים פלסטיים שהתוצאה הסופית שלהם ניכרת רק לאחר כמה חודשים.