ניתוחים פלסטיים – עלויות

השכיחות הגבוהה של ניתוחים פלסטיים בחיים המודרניים מעוררת ויכוחים סוערים בכל רחבי העולם. המתנגדים טוענים כי ניתוחים פלסטיים מהווים השתעבדות לאידיאל היופי הבלתי מושג, בעוד שהמצדדים טוענים כי אין כל פסול ברצון להרגיש טוב יותר לגבי המראה החיצוני. כך או כך, לא ניתן להתעלם מהעובדה כי ניתוחים פלסטיים נחשבים לנורמה במרבית שכבות החברה. הם מקיפים מגדרים, גילים וקבוצות סוציו-אקונומיות שונות, ופופולריים כמעט בכל מדינות העולם.   

 

ניתוחים פלסטיים בישראל

איגוד המנתחים הפלסטיים בישראל, הכולל כמה מאות חברים, אינו אוסף נתונים רשמיים. יתרה מכך, החברות באיגוד אינה חובה, כך שחלק מאותם מנתחים פלסטיים אינם מדווחים כלל על נתוני הניתוחים. לפיכך, קשה לדעת בדיוק כמה ניתוחים פלסטיים מתבצעים מדי שנה בישראל. ההערכות מדברות על כ- 12,000 ניתוחים בשנת 2008, כאשר הניתוח הפופולרי ביותר הוא הגדלת חזה לנשים. בנתון זה שונה ישראל מארה"ב, שבה ניתוחי שאיבת שומן הם הנפוצים ביותר. ניתוחים פלסטיים פופולריים אחרים בישראל הם ניתוח אף, מתיחת פנים ושאיבת שומן. חלק גדול מן הניתוחים המבוצעים בארה"ב אינם מבוצעים כמעט בישראל, או שאינם מבוצעים כלל. עם זאת, השוק הישראלי מתפתח עם הזמן, ויותר ויותר רופאים מתמקצעים גם בניתוחים פלסטיים חדשניים.

 

מחירי ניתוחים פלסטיים

באופן כללי, ניתוחים פלסטיים הם עניין יקר למדי. הניתוחים הפשוטים ביותר מתחילים בכמה אלפי שקלים, והמחירים מטפסים עד לעשרות אלפים כשמדובר בהליכים כירורגיים מסובכים. אפילו המיתון הנוכחי, שפגע בענפים רבים במשק, לא גרם לירידה של ממש במחירי הניתוחים. החדשות הטובות הן שהתחרות הגדולה בשוק מביאה לא אחת למבצעים מיוחדים, או לפחות לפריסת תשלומים נוחה במיוחד. עונת הניתוחים החזקה בישראל היא החודשים שלפני הקיץ, ובעונה זו תמצאו בד"כ ניתוחים פלסטיים פופולריים במחירים נמוכים יותר מאלו של שאר השנה.

 

בחירת מנתחים פלסטיים

יש לא מעט מנתחים פלסטיים מוכשרים בישראל, שיכולים לספק המלצות לרוב ממטופלים מרוצים. אלא שכמו בכל תחום רפואי, גם בעולם הניתוחים הפלסטיים קיימים שרלטנים שרוצים להרוויח כסף קל. אם אתם מתעניינים בניתוחים פלסטיים ונתקלים בהצעות מחיר נמוכות באופן משמעותי מן הממוצע בשוק, בהבטחות שנשמעות מוגזמות או ביחס לא מקצועי, חשבו שנית על אותו מנתח פלסטי שבחרתם. חשוב לזכור כי תוצאות של ניתוחים פלסטיים כושלים יסבו לכם עוגמת נפש רבה, וחמור מכך: ניתוח שלא בוצע כהלכה עלול לגרום לסיבוכים רפואיים חמורים. ניתוחים פלסטיים הם הליך רפואי לכל דבר, ולכן כדאי לבצע אותם אצל הרופאים הטובים ביותר.