עבודות בקנדה

מבין הצעות העבודה המצויות בלוחות העבודה בחו"ל, עבודה בקנדה תופסות נפח לא מבוטל.  המדינה הגדולה היא אחד מיעדי העבודה הותיקים ביותר עבור ישראלים בחו"ל, ומושכת אליה משפחות וצעירים מן העולם כולו. בכתבה הבאה תוכלו לקרוא קצת יותר אודות עבודות בקנדה.

 

אילו עבודות בקנדה מתאימות לצעירים?

כמדינה בת 32 מיליון תושבים יש בקנדה אין סוף אפשרויות עבודה. עם זאת, חלק גדול מן העבודות אינו מתאים לצעירים שטרם צברו ניסיון או השכלה מקצועית. בנוסף, על מנת להתקבל לעבודה קבועה ומסודרת יש צורך באזרחות קנדית. מסיבות אלו ומסיבות נוספות בוחרים מרבית הצעירים הישראלים למצוא עבודות בקנדה בעיקר בתחום במכירות. כמו במקומות רבים בעולם, בשוק העבודה בקנדה שמור מקום של כבוד לעבודה בעגלות בקניונים ובמרכזי קניות. שעות העבודה המקובלות עומדות על 8-9 שעות ביום רגיל, וכ- 12 עד 14 בעונה שלפני חג המולד. במהלך העבודה מתבקשים המוכרים למשוך את העוברים ושבים אל העגלה ולמכור להם ממיטב התוצרת. יש לא מעט מוצרים שנמכרים במסגרת עבודות בקנדה בקניונים וביניהם מוצרי קוסמטיקה וטיפוח (בעיקר מתוצרת ים המלח), משחקים לילדים, מתנות ואביזרי אופנה ועוד.  מגוון המוצרים הנמכרים רחב למדי, ממוצרי ים המלח הותיקים ועד לצעצועים ומכשירים אלקטרוניים. עבודה נוספת בקנדה המתקשרת לתחום המכירות היא תמונות שמן. בעבודה זו עוברים המוכרים בין בתים פרטיים עם פולדר (תיק תמונות) ובו מבחר תמונות שיובאו מסין. שני התחומים הללו דומיננטיים ביותר בשוק, אולם פה ושם קיימות עבודות בקנדה שאינן קשורות למכירות באופן ישיר כמו פריצת מנעולים, ניקוי שטיחים, בייביסיטינג ועוד.

 

עבודות בקנדה – מספרים

כמו בשאר עבודות בחו"ל, המשכורת הממוצעת לעבודה בקנדה משתנה על פי סוג העבודה. העבודות המשתלמות ביותר הן לוב עבודות המכירה, שבהן מקבלים העובדים אחוזים מן המכירות. יש חברות שמציעות למוכרים גם משכורת בסיס, אולם מרבית החברות מסתפקות במתן 20 עד 30 אחוזים מכלל המכירות החודשיות. עבודות בקנדה המבוססות על משכורת חודשית אמנם מבטיחות יציבות רבה יותר, אך לרוב אינן רווחיות כמו אלו המבוססות על עמלות. מן המשכורת החודשית יש להוריד כמה מאות דולרים תמורת הוצאות המחיה שמספקת החברה לעובדים – שכר דירה, חשבונות, נסיעות וכו'. כמו כן יש להביא בחשבון את מחיר כרטיס הטיסה, כיוון שחלק גדול מן העבודות בקנדה  אינן כוללות החזרי כרטיס, או מחזירות את הכסף רק לאחר כמה חודשי ותק בעבודה.

 

עבודות בקנדה – אישורי עבודה

בניגוד לשכנתה ארה"ב, קנדה אינה דורשת ויזה מישראלים שמגיעים לביקור במדינה. אישור השהייה במדינה ניתן באופן אוטומטי לשלושה חודשים, ורק מי שמעוניין לשהות יותר מכך זקוק להליכים להוצאת ויזה.  חשוב לציין, עם זאת, שהויזה לתיירים אינה מתאימה לבעלי עבודות בקנדה, הן משום שהיא תקפה לזמן קצר והן משום שהיא ניתנת תוך איסור מפורש על עבודה או לימודים בקנדה.  מי שמבקש לעבוד בקנדה באופן חוקי עומדות כמה אפשרויות. הנפוצה מכולן עבור צעירים היא למצוא חברה המשיגה לעובדיה ויזת עבודה לקנדה. דרך שנייה היא להשיג אישור כזה בצורה עצמאית, אם בדמות ויזת סטודנט המתירה גם עבודה בקנדה או בחיפוש עבודות בקנדה אצל מעסיקים מקומיים, שיכולים לסייע לעובדים בהשגת אישורים מתאימים.