עיצוב אתרים באינטרנט ועוד

אולי אנחנו לא תמיד מודעים באופן ישיר לקיומם או לאופי המדוייק של עבודתם, אבל מעצבים אכן מעצבים המון ממה שאנו רואים סביבנו וכך גם את חיינו. ואמנם כולנו שמענו על עיצוב אופנה, ומכירים שמות של עשרות מעצבים ואת עבודתם, תחומים כגון עיצוב פנים, עיצוב גרפי, עיצוב תעשייתי ומוצר, עיצוב אתרים ועוד תחומים שכאלה נותרים במידה מסויימת עלומים בעינינו.

עיצוב גרפי – כמעט כל דבר אשר מודפס או מוקרן בעולם נוצר על ידי מעצבים גרפיים. מודעות פרסום, פרסומות בטלוויזיה, הפן החזותי של עיצוב אתרים באינטרנט, הדפסים על אריזות, שלטים, העיתונים שאנו קוראים, לוגואים ועוד, כולם תוצרים של עיצוב גרפי. המעצב הגרפי הוא זה שבוחר את האותיות, את הצורה שבה הן יופיעו על הדף, יוצר את האיורים, הסמלים, בוחר את הצבעים, הכל בצורה שהופכת את המוצר לנגיש, למעניין, למעורר תיאבון, לממותג ובכך משפיע יותר מכל על תפיסתנו את העולם.

עיצוב פנים – שירות שנחשב לנחלת העשירים והמפורסמים אך אט אט נכנס לבתים של כולנו. תחום עיצוב הפנים הוא תחום שטוען שגם עיצוב הבית הוא אמנות. הדבר אינו כולל רק התאמה של השטיח החדש לספות, או בחירת הוואזה היוקרתית ביותר שתדגיש את צבע המרצפות, אלא תכנון נכון, אסתטי, פרקטי וארגונומי של כל מרחב הבית או חללים שבהם משתמש האדם, בין אם כלקוח, כעובד או כדייר.

ואכן, ידו של מעצב פנים זה או אחר ניכרת בכל מקום שאליו אנו הולכים – במסעדות, בבתי מלון, בבתי קפה, מועדונים, פאבים, מבנים ציבוריים וכמובן, בבתינו הפרטיים. מעצב או אדריכל פנים אחראי ליותר מדקורציה יפה, אלא לבניה נכונה שמתאימה הן לאדם והן כאובייקט בסביבה שבו נעשה שימוש בחיינו הפרטיים או המקצועיים.

מתעניינים בתחום העיצוב? בקרו באתר www.2bad.co.il/ כדי לשמוע עוד על הנושא. בנוסף, לאמן חזותי בתחום הצילום היכנסו לאתר דוד אסייג

כתיבת תגובה