ענף הרפואה בעולם ובארץ מצריך מגוון רחב של כישרונות

עובדה היא שאנשים היום,  לא מטפלים  בבריאותם בצורה טובה  אם בשל אורח חיים המהיר או השאננות בלבד. אנשים פשוט לא אוכלים נכון ולא פעילים מספיק ספורטיבית   וזה, יחד עם אוכלוסיה עם אורך חיים מתארכך הוביל את תעשיית הרפואה  להיות אחד התעשיות הצומחות ביותר בעולם. וכתוצאה מכך ישנו ביקוש רב לעוסקים בתחום.

בתור אחד העיסוקים  המוביל ביותר , נוצרים בכול זמן מודעות דרושים  לשירותי הרפואה המסופקים בכול הארץ ומצריך מגוון רחב של כישרונות  ומציע סולם שכר מגוון .

 בסוף 2008 היו בישראל 33,051 רופאים רשומים, שהם 448 לכל 100,000 נפש.

 בישראל מסיימים את לימודי הרפואה כ-600 רופאים חדשים מדי שנה .

תחום הבריאות הוא הבחירה הנבונה עבור  מחפשי עבודה,זהו עיסוק מתגמל שמשלב טכנולוגיה הרפואית ואת המגע האנושי ומנהלת טיפולים מסביב לשעון, תעשיית הרפואה נותנת מענה לצרכים של מיליוני בני אדם מ-ילודים אל סופניים באמצעות אבחונים  נכונים בזמן מועט.

שרותי רפואה מוגדרים  מבתי חולים ,קופות חולים  ,משרדים של רופאים, אשר שונים מבחינת גודל ,דפוסי איוש,מבנה ארגוני.

שרותי הבריאות מעסיקים מספר גדול של עובדים במקצעות השירות

עיסוקים מקצועיים, כגון אחיות מוסמכות, עובדים סוציאליים,  בדרך כלל דורשים ההסמכה שונה .

עקב התפתחות הטכנולוגית של שרותי הרפואה בעולם ובארץ  הדבר יוצר ביקוש למקצועות הטכנאות כדי לעבוד במקצועות בתמיכה לתיקון או שדרוג ,אחזקה של כלים  שבשימוש שרותי הבריאות.

 בתחום השירות ישנם  עובדים רבים ללא הכשרה אקדמאית ,עובדים אלה הם לרוב עובדי נקיון,סייעות רופאי שיניים,מטפלות.

תחום נוסף בענף הרפואה הוא סיעוד שנועד לספק שירותים הקשורים לבריאות עבור חולים, פצועים, נכים, קשישים, ולדאוג לצריכהם הרפואיים כגון אוכל,הגיינה,תרופות, וכול עזרה אחרת   במוסדות או בבתיהם. ונתינת  שירות שגרתי במהלך היום.

כתיבת תגובה