פוליש קריסטל

אז אנו כבר יודעים שפוליש זה בעצם קרצוף של מרצפות כשלאחר הניקיון היסודי נמרחת שכבת הגנה שגם מחליקה את המשטח או מגנה עליו. אולם מה אומר "פוליש קריסטל"? בעצם זהו סגנון הפוליש המוכר והמובהק ביותר. תוכלו להבחין כי משטח עבר פוליש קריסטל אם אתם רואים את ההשתקפות של עצמכם דרך המרצפות. כל סוג של פוליש נעשה מחומרים אחרים כדי להיות מותאם לסוג המרצפת מבלי להשחיר אותה או לפגום בה. מצד שני ישנם חומרי ניקיון בעלי תחליפים – למשל ברוח האקולוגית שנכנסה לתעשייה בשנים האחרונות.

מהו פוליש קריסטל?

ראשית, עוסקים בפוליש עצמו שהוא חובק את כל הטיפולים ה"רגילים" לשירותי פוליש – המביאים לרצפה יבשה, נקייה ומצוחצחת. לאחר מכן, הפוליש העשוי מגנזיום מוחדר לחריצים הנקיים של המשטח על- ידי מכונת פוליש. המכונה מרססת את הפוליש, והשלב הבא הוא להבריק את המשטח על ידי צמר אלומיניום בעזרת המכונה, וכך בעצם מביאים לתצורה החלקה הסופית. הטיפול "מחייה" את האבן תוך מספר שלבים, ומעניק לה ברק ומצד שני מונע החלקה ולכן מומלץ גם לבית עם ילדים קטנים. על המשטח לא יראו סימני גרירה (בניגוד לגימור פוליש וקס) – כך שניתן לגרור ספות ורהיטים כבדים ללא עקבות בלתי רצויים.

אבנים עם לב אדם

פוליש קריסטל עושים למרצפות שיש שנראות שחוקות כמו גם לכל סוגי המרצפות מלבד קרמיקה וגרניט פורצלן . כדי לתחזק את המשטח, אין להביא את החומר שהתייבש במגע עם מים למשך מספר ימים (שלושה בדרך כלל), וניקוי הרצפה ייעשה על- ידי מטאטא בלבד. לאחר 3 ימים ניתן לשטוף את הרצפה עם חומר משמר קריסטל – עמו מומלץ להשתמש בכל שטיפה חוזרת. את הפוליש רצוי לחדש מדי שלוש שנים.

כתיבת תגובה