פרגולות או לא להיות

לא אחת אנו נמנעים מבילוי בחוץ בגלל תנאי מזג האוויר. שמש חזקה, גשם או רוח יכולים למנוע כל בילוי בחצר הבית או במקומות ציבוריים. פרגולות נועדו להתגבר על בעיות אלו וגם על אחרות. במאמר הבא תמצאו את כל המידע החיוני אודות פרגולות.

פרגולות או סוככים?

סוככים הם גם  אמצעי ליצירת הצלה ובידוד מפני שמש וגשם. גם סוככים מותקנים בבתים פרטיים ובמקומות ציבוריים. סוככים ופרגולות אמנם משמשים לאותן מטרות, אך קיים ביניהם הבדל מהותי. פרגולות דורשות בניית תשתית והן עשויות מחומרים חזקים ועמידים יותר: עץ ואלומיניום. לעומתן, סוככים הם אמצעי הצלה ובידוד ארעים יותר, העשויים מבד דראלון או שמשונית P.V.C. ואינם דורשים הכנת תשתית מרובה. מרבית הסוככים ניתנים לקיפול או להזזה על מסילה, בעוד שפרגולות הן אמצעי הצלה קבוע. כפועל יוצא, סוככים הם בדרך כלל זולים יותר מפרגולות.

ומה עושים בבית?

כל מי שמתגורר בבית עם חצר או גינה מכיר בחשיבות הרבה של פרגולות. פרגולות מאפשרות לנו ליהנות מהחצר או מהגינה שלנו עד תום. הן מעניקות לנו צל בקיץ והגנה מפני גשם בחורף, ובכך מאפשרות לנו לאכול בחוץ עם כל המשפחה, לארח אורחים, לאפשר לילדים לשחק בחוץ ללא חשש, או אפילו סתם לשבת בחצר עם כוס קפה ועיתון. זאת ועוד, פרגולות מגינות על ריהוט הגן שלנו מפני אבק, לשלשת יונים וציפורים, ופגעי מזג האוויר שיכולים להרוס אותו לחלוטין. בנוסף לחשיבותן הפונקציונאלית, לפרגולות גם תרומה עיצובית נכבדת לכל גינה או חצר. פרגולות משדרגות את העיצוב החיצוני של ביתנו ומעניקות לו מראה חמים ומזמין.

ומה עושים בחוץ?

היתרונות הרבים של הפרגולות באים לידי ביטוי גם כשמדובר בפרגולות במקומות ציבוריים. פרגולות נפוצות במיוחד בטיילות, גני שעשועים, מרכזי בילוי, בתי מלון, אזורי קיט ונופש ומסלולי טיול. הן מאפשרות לנו לבלות בחוץ גם בקיץ, וליהנות תחת הצל. שהיה תחת צילן של הפרגולות בחוף הים או בבריכה מגינה עלינו מפני קרינת השמש. במסלולי טיולים פרגולות משמשות כאזורי מנוחה וכמקום התכנסות בו המדריך יכול להעניק הסברים על מסלול הטיול. במקומות ציבוריים פרגולות מאפשרות לנו ליהנות מהאוויר הפתוח ולא להיות חשופים לאיתני הטבע: שמש או גשם.

פרגולות מסוגים שונים

תחום הפרגולות מתפתח בהתמדה לאורך השנים, ולכן אפשרויות העיצוב בו הן רבות ומגוונות. ישנן פרגולות עץ, פרגולות אלומיניום או פרגולות המשלבות בין עץ לאלומיניום. ישנן פרגולות מעץ גושני, מעץ אורן, עץ איפאה או סוגי עצים אחרים. ישנן פרגולות עם עמודי תמיכה ופרגולות תלויות, פרגולות סרגלי הצלה ופרגולות רשתות. ישנן פרגולות המספקות הצלה בלבד ופרגולות רעפים המספקות הגנה ובידוד מושלם מפני גשם או שמש. ישנה גם אפשרות להניח על גג פרגולת הצלה חיפוי במבוק ומעליו סנטף שיגן מפני הגשם. לאחרונה אף נוספו חידושים נוספים בתחום, כמו: פרגולות אלומיניום בעלות גג עם מנגנון חשמלי הניתן לפתיחה –  כדי ליצור הצלה, ולסגירה – כדי ליצור בידוד מוחלט. או אפילו פרגולות עם סגירה היקפית כדי ליצור מעין חדר נוסף במרפסת.

כתיבת תגובה