קורס פסיכומטרי 700 בקלות

המבחן הפסיכומטרי – זה מלחיץ, זה מעייף, זה דורש הרבה מאוד תרגול וזה שונה מכל דבר שאי פעם למדנו. ובכל זאת, אם תרצו להירשם ללימודים במוסד להשכלה גבוהה, סביר להניח שתיאלצו בשלב זה או אחר לעבור מבחן פסיכומטרי, במיוחד אם מדובר בחוג מבוקש אשר גם ידרוש שתעברו את הבחינה בציון גבוה.

איך מוציאים במבחן פסיכומטרי 700 לפחות?

  1. נרשמים לקורס פסיכומטרי איכותי – קורסי פסיכומטרי מעניקים לנבחנים את הכלים הדרושים ללימוד כל החומר הדרוש, להיכרות עם סוגי השאלות השונות, הטכניקות לפתרונן, וכמובן מספקים מסגרת תומכת המחייבת את התלמיד לתרגל את החומר בין השיעורים. לימוד עצמי הוא בהחלט אפשרי, אך מחקרים מראים שמי שניגש לבחינה אחרי קורס פסיכומטרי נוטה להצליח יותר מאלה שבחרו ללמוד בעצמם.
  2. תירגול – גם אם אין עליכם במתמטיקה, עברית ואנגלית, תרגול רב הוא תנאי להצלחה. אולי אין לכם בעיה לחשב את שטחו של מעגל בשאלון פסיכומטרי כמותי, או למצוא את ההיגיון בשאלה מילולית מסובכת, אך בפסיכומטרי תשובה נכונה לא תמיד מספיקה, אם לקח לכם חמש דקות להגיע אליה. לכן חשוב לתרגל, להכיר כמה שיותר סוגי שאלות, ולדעת איך לפתור אותן נכונה בפרק הזמן הקצר ביותר.
  3. תנשמו עמוק – הפסיכומטרי הוא מבחן מלחיץ, אך תנאי לחץ עשויים להשפיע לרעה על הריכוז. לכן, כדי שתוכלו לעשות כמיטב יכולתכם חשוב לגשת למבחן רגועים.
  4. ליקוי למידה? בקשו הקלות בפסיכומטרי – נבחנים מסויימים זכאים להקלות אשר יכולות להקפיץ את הציון מעלה. יש בידיכם אבחון והמלצות, טפלו בעניין מבעוד מועד.
  5. בדקו את התשובות – סיימתם את השאלון לפני שנגמר הזמן? תנו בדיקה קלה לתשובות וגלו אם יש טעויות.

הרבה מאוד פעמים אנחנו חוששים ממה שאנו לא מכירים, וגם אם 700 בפסיכומטרי נשמע לכם כמו חלום רחוק נסו ותגלו שזה לא כל כך מסובך כמו שזה נראה בתחילה. שיהיה בהצלחה!

למאמרים נוספים בנושא פסיכומטרי בקרו באתר

www.פסיכומטרי.tv

ולטקסטים מעניינים אחרים בקרו באתר המרתק www.duplo.co.il/

כתיבת תגובה