רואה חשבון – שומר על הכסף שלך

איזה רואה חשבון אתם צריכים?

אם בחרתם בקריירה עצמאית, אתם ודאי יודעים שבחירה של רואה חשבון או יועץ מס היא אחת ההחלטות המשמעותיות שעליכם לעשות – החלטה שיש לה השפעות לטווח הרחוק.

כדי שתדעו לבחור נכון, רצוי קודם לחדד את ההבדלים בין נותני השירותים ולמי הם מוסמכים לתת את שירותיהם.

אם מדובר בפתיחת עוסק מורשה, שני בעלי המקצוע, הן רואה חשבון והן יועץ מס רשאים לעשות עבורכם את העבודה ולייצג אתכם בפני רשויות המס. אם כן, הבחירה במקרים כאלה תלויה בשיקולים אישיים.

במידה והעסק שפתחתם מוגדר כחברה בע"מ, החוק מחייב שהביקורת של הדו"חות הכספיים תבוצע רק על ידי משרד רואי חשבון.

לפני שאתם מתפנים לעשות סקר שוק או לחפש המלצות בין מכרים, כדאי שתזכרו שלרואה החשבון או ליועץ המס יש גישה למידע ולרישומים הכספיים שלכם ועצותיו משפיעות על ההתפחויות הכלכליות ועתיד העסק. מאחר ומדובר בנושא רגיש, הקפידו על כך שאיש המקצוע יהיה לא רק מנוסה ומיומן, אלא בראש וראשונה נאמן (לכם ולסודותיכם) ואמין.

תכונה חשובה נוספת הדרושה בקרב רואי חשבון, היא סבלנות. במיוחד, אם אתם בעלי עסק טריים. תקופת ההקמה מלווה בשאלות רבות ורואה חשבון תומך צריך לא רק לספק מידע, אלא גם לכוון ולהנחות, במידת הצורך.

שיקולים נוספים המשפיעים על הבחירה קשורים באופי הקשר המתאים לאופיכם האישי ולאופי העבודה שלכם. למשל, האם הפעילות העסקית מחייבת פגישות אישיות תכופות ואז רצוי לחפש אנשי מקצוע באותו אזור של העסק או שאתם יכולים להסתפק בתקשורת מזדמנת דרך אימיילים וטלפון ואז למרחק אין משמעות.

כמה כסף מגיע לכם?

עד כאן דיברנו על נחיצות רואה החשבון לאדם העצמאי. מה לגבי קהל השכירים?

אם אתם שכירים, חשוב שתתיעצו עם יועץ מס או רואה חשבון שנותן שירותים של ייעוץ מס, בכל הנוגע לשיעורי מס הכנסה והחזרי מס. שכירים רבים מתקשים בהבנת תלוש המשכורת שלהם ולא מבינים למה הנטו כל כך נמוך ביחס לברוטו.

יועץ מס מקצועי יידע למדוד, לפי נתונים אישיים (כמו למשל סטטוס משפחתי או השכלה), מהו גובה ההחזרים המגיע לכם, יתאם עם הגורמים הרלוונטיים ויוודא שאכן תקבלו את הכסף.

לקבלת ייעוץ על פתיחת תיק מס הכנסה או הקמת עסק , אתם מוזמנים לבקר באתר swedishembassy.co.il/

כתיבת תגובה