5 טיפים מועילים לחיסכון בחשמל

חיסכון בחשמל

חיסכון בחשמל הוא חשוב עבור חשבון הבנק שלנו ועבור העולם בו אנו חיים

הסיבה שבגינה כל אחד ואחד מאתנו מעוניין לחסוך בחשמל היא ברורה למדי – אנחנו רוצים לחסוך בהוצאות החודשיות שלנו בחשבון החשמל, שיכול להגיע למאות שקלים אם לא ניזהר ואם לא נקפיד על חיסכון והתנהלות נכונה עם מכשירי החשמל השונים. עם זאת, המשמעות של חיסכון בחשמל היא משמעות נרחבת עוד יותר מחשבון החשמל שלנו ומחשבון הבנק שלנו – יש לחיסכון זה משמעות עצומה גם בכל מה שנוגע לעולם שבו אנחנו חיים ולסביבה שלנו, שכן ייצור החשמל הוא כידוע מזהם ביותר, ואם כל אחד מאתנו יחסוך בחשמל שהוא צורך – נוכל להקטין את החשמל שאנחנו מייצרים כחברה ולמנוע נזק לכדור הארץ. לשם כך, כל אחד מאתנו צריך להסתכל על משק הבית שלו ולהבין כיצד הוא יכול לנהוג נכון יותר – והנה חמישה טיפים שיסייעו לכם בכך.

5 טיפים שיסייעו לכם לחסוך בחשמל במשק הבית שלכם

  • בדיקת דירוג אנרגטי – כל מכשיר חשמל שאתם רוכשים עבור הבית שלכם הוא בעל דירוג אנרגטי – דירוג שמסומן באות לועזית המסמן את רמת צריכת החשמל שלו ואת הבזבזנות שלו. עליכם להקפיד תמיד לרכוש מכשירי חשמל עם דירוג אנרגטי A – הדירוג הטוב ביותר המבטיח צריכה יעילה ולא בזבזנית של חשמל מאותו המכשיר.
  • כיבוי מכשירי חשמל – לכאורה, מדובר בטיפ המובן מאליו, אך בכל זאת רבים לא מיישמים אותו מספיק טוב. חשוב מאוד להקפיד לכבות מכשירי חשמל שלא נמצאים בשימוש באותו רגע, בין אם מדובר באורות ובין אם מדובר בטלוויזיות, מחשבים וכדומה. כך ניתן לחסוך לא פחות מעשרות שקלים בכל חודש.
  • השקעה בדודי שמש – כשבוחרים דוד שמש לחימום מים בבית, חשוב לבחור בדודי שמש, שאולי עולים מעט יותר בתחילה, אך חוסכים הרבה מאוד כסף וצריכת חשמל משום שהם מחממים מים בהתבסס על קולטני שמש ולא על חימום חשמלי – שמהווה רק גיבוי בימים המעוננים הלא רבים במדינת ישראל.
  • הפעילו כביסה רק כשהמכונה מלאה – רק כאשר מכונת הכביסה שלכם מלאה, אתם יכולים להפעיל אותה. כך חוסכים הרבה מאוד הפעלות מיותרות של מכונת הכביסה, וחוסכים הרבה מאוד חשמל בכל חודש – זהו מכשיר בזבזני למדי. אם בכל זאת חייבים לעשות כביסה קטנה – יש לוודא שבוחרים בתוכנית מהירה וחסכונית.
  • נקו את פילטר המזגן – כאשר הפילטר של המזגן לא נקי, הוא צריך לעבוד יותר זמן בכדי להשיג קירור, והדבר מיותר ולא נחוץ עבור צריכת החשמל שלכם. לכן, ניקוי של פילטר המזגן אחת לחודש-חודשיים הוא השקעה נכונה עבור צריכת החשמל שלכם.

ודאו כי ההתנהלות היום יומית שלכם וכי הבית שלכם מותאמים לחיסכון בחשמל

בין אם מדובר במוצרי החשמל השונים שאתם רוכשים לבית, ובין אם מדובר בהתנהלות היום יומית שלכם עם המכשירים השונים – אתם צריכים לוודא שאתם עושים כל שביכולתכם בכדי לחסוך בחשמל.

כתיבת תגובה