עיצוב הבית

מה אנחנו כבר רוצים? מספר חדרי שינה, חדר משפחה מרווח, מטבח נוח ויפה, זוג מקלחות וחדרי שירותים וגינה יפה – אדריכל מיומן יכול להפוך את כל זה למציאות. קניתם בית חדש? מתכננים לבנות אחד בעצמכם? לרובנו יש בית חלומות, חזון מושלם לאיך הבית היפה שלנו יהיה, מבפנים ומבחוץ. בלי שום קשר כמה כסף נחליט להשקיע בו, מרביתנו חסרים את ההכשרה, הידע המקצועי, הזמן או הסבלנות לתכנן הכל מאפס – ולכן במקרים כאלה אנחנו פונים לבעלי מקצוע ואדריכלים לשירות.

צריכים מידע על חלונות אלומיניום? לא בטוחים היכן מוצאים עבודות אלומיניום? לפניכם מידע וכמה עצות שיוכלו לעזור להכיר את תחום הארכיטקטורה.

ארכיטקטורה היא תחום רחב ביותר אשר נחלק לכמה קטגוריות עיקריות: אדריכלות מבנים כללית, עיצוב פנים הבית ועיצוב נוף. קודם, פונים לאדריכל הבניין, שמתכנן את המבנה על כל היבטיו, מתוך מחשבה על שילוב בין אסתטיקה ושימושיות, וכולל גם את התכנונים אשר כל מבנה צריך, וביניהם צנרת מים, חשמל, תקשורת ותאורה.

אדריכלי הפנים הם אלה המופקדים על הפיכת החללים הפנימיים של הבניין לארגונומיים וחינניים, וזאת באמצעות התאמה נכונה של הרהיטים, האלמנטים המבניים והקישוטיים לפי הפונקציה הנפרדת שכל חלק במבנה נועד לשרת – מגורים, אירוח שטח מסחרי וכדומה.

מעצבי נוף מופקדים על התאמת סביבתו של המבנה לתנאי השטח ולהעדפת הלקוח – החל מבחירה של סוג קרקע וצמחים נכונים, ועד לבחירה של פתרונות הצללה, יצירת פרטים עם מים, אדמה וצמחייה, בשילוב של אסתטיקה ושימושיות.

רוצים למצוא חלונות בלגיים?  

לא יודעים איפה לחפש מומחים מתחום האדריכלות? שווה לברר עם ידידים וקרובי משפחה אם הם יכולים לתת לכם המלצה על מישהו מסוים ששכרו לעבודה בעצמם.

בחיפושים אחר בעלי מקצוע מתחום הארכיטקטורה, ההמלצה היא להתרשם באמצעות עיון בתיק העבודות. אולם אל תסתפקו רק בתיק העבודות, בקשו לראות בנוסף שתיים או שלוש עבודות במבנים אשר תוכננו על ידי האדריכל שאתם שוקלים לשכור.

הגיעו עם רעיונות מוגדרים, אך השתדלו להישאר גמישים ולאפשר לבעל המקצוע להציע עצות משל עצמו.

כתיבת תגובה