אימון זוגי – למי זה מיועד?

טיפול זוגי – כולם מדברים על זה, אבל מה זה בעצם אומר?

טיפול זוגי היא כותרת כללית שמאגדת תחתיה מגוון שיטות ודרכי ייעוץ לזוגות הנקלעים למשבר ביחסים. הדבר יכול לייצג טיפול שבני זוג עוברים במשותף בהדרכת פסיכולוג קליני, טכניקות אימון שמטרתן לגבש ולגלות מחדש את הזוגיות שנפגעה, סדנאות זוגיות קצרות אך אינטנסיביות שמטרתן להחיות קשר או לטפל במשברים מסויימים בעוד הברזל חם ועוד.

למי מיועד טיפול זוגי? באילו בעיות ניתן לטפל? והאם זה מתאים לכולם?

טיפול או ייעוץ זוגי נועדו לסייע לבני זוג, במסגרת אישית או זוגית, אשר נתקלים בבעיות ביחסים. הבעיות עשויות לעלות משחיקה במערכת היחסים, ממשבר אשר נגרם מתקרית מסוימת (כגון בגידה, משבר נפשי של אחד מבני הזוג, תקרית אלימה במשפחה ועוד), או פשוט התחושה שהאהבה והתשוקה זה לזו מתה.

במקרים כאלה ניתן לפנות לבעלי מקצוע המתמחים במתן ייעוץ לבעיות זוגיות. תהליך הטיפול לרוב כולל מספר מפגשים שבהם בני הזוג, בהדרכת המטפל, פותחים האחד בפני השני את ליבם, רגשותיהם ומנסים לעמוד על מקור הבעיה כמו גם לפתור אותה בעזרת כלים שהמטפל מציע.

דרך נוספת היא באמצעות אימון זוגי, אשר מטרתו להציע כלים מעשיים לפתרון הבעיות והגעה לתובנות הנוגעות למערכת היחסים. אימון זוגי מהווה שיטה חדשנית הטוענת שלכל אחד עזרה במקומות מסויימים בחיים עשוייה להועיל, בייחוד על ידי מתן הכלים המתאימים להתמודדות.

התקשורת הפתוחה עשוייה פעמים רבות לשקם זוגיות במשבר, אך כמובן שנדרש שיתוף פעולה של כל אחד מבני הזוג.

טיפול זוגי נועד לשפר את מערכת היחסים ולעשות כן באופן בריא, מתוך נקודת המחשבה שעבור הזוגיות שווה להתאמץ. במידה ולאחר טיפול ארוך טווח מגיעים בני הזוג למסקנה שאין יותר מה לעשות, עשוי הטיפול לסייע בפירוק היחסים בצורה בריאה ויציאה לחיים חדשים, עם מינימום פגיעה והידיעה שנעשה כל מה שאפשר.

כתיבת תגובה