עיצוב מספרות – העידן החדש

עיצוב הוא חלק חשוב מהקמת בית עסק, ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בבית עסק המציע עיצוב שיער. חלפו הימים של תספורת-תגלחת על כסא פשוט בחדר קטן. היום, כשמדובר ביותר מתספורת אלא עיצוב שיער, העולה לא מעט עבור הלקוחות, יש להציע יותר מתמורה פונקציונלית בלבד. עיצוב מספרות הוא עסק מסובך. עליו לקחת בחשבון את כל הפרמטרים השימושיים הדרושים לתפעולה של המספרה, ובו בזמן לחשוב כיצד להטמיע אותם באופן ויזואלי בחלל מעוצב, המספק ללקוחות חוויה שלמה. יש לזכור – עיצוב מספרות הוא חיוני למשיכת הלקוח, והוא משמש ככרטיס הביקור של השירותים אותן מספקת המספרה.

עיצוב מספרות חשוב מכיוון שמדובר בעסק העוסק בטיפוח המראה החיצוני. בנוסף, ביקור במספרה נתפס בעיניי הלקוחות כמעין פינוק חודשי, ואף פעילות חברתית. הביקור מנוצל לשיחה ערה עם הספר והלקוחות האחרות, החלפת מתכונים ורכילויות, חדשות וסיפורים. על כן, עיצוב מספרות חייב לשוות למספרה מראה מפנק, מושך לעין, המפתה את הלקוחות להיכנס ולהתרווח על הכיסאות, לשעה קלה ומרעננת של פינוק מרגיע ומחדש אנרגיות.

עיצוב מספרות מתחיל במערכות התפקוד החיוניות

עיצוב מספרות אינו רק צבע הקירות ובחירת כסאות אסתטיים לעין. לתפקוד מספרה יש צרכים ייחודיים של אינסטלציה ונקודות חשמל, ועל המתכנן עיצוב מספרות לכלול זאת בעיצוב הכללי. למשל, התאמה בין כמות ומיקום נקודות החשמל לעמדות העבודה כדי לאפשר חיבורים זמינים ומיידיים של מייבשי שיער, התאמת נקודות האינסטלציה למיקום הכיורים, וכן הלאה. עניין נקודות החשמל חשוב גם עבור התאורה במקום. תאורה היא עניין משמעותי ומורכב בתחום עיצוב מספרות: עליה להיות חזקה מספיק כדי לאפשר לכל אחד מהספרים העובדים במקום לראות טוב את כל צדדי הראש עליו הוא עובד. מנגד, עיצוב מספרות מנסה להימנע מתאורה חזקה מדי שאינה מתאימה לאווירת המקום, כמו מנורות ניאון משרדיות. גופי תאורה רבים וקטנים המכוונים ישירות לזוויות הדרושות עבור עבודת הספרים, יכולים להתאים עבור עיצוב מספרות מושקע.

עיצוב מספרות – עבור העיניים, עבור הנוחות

בתחילת תהליך עיצוב מספרות יש לחשוב על טיב הלקוחות אליהם מכוונת אותה מספרה: עיצוב מספרות שמרני-קלאסי יתאים לקהל מבוגר יותר, ואילו עיצוב מספרות מודרני ומגניב יהלום קהל צעיר ואופנתי. מספרה הממוקמת באזור מגורים יקר תעדיף מראה יוקרתי יותר ממספרה שכונתית במחירים יותר נוחים לכיס.

מראות הן חלק חשוב בתכנון עיצוב מספרות, היות והלקוחות מעוניינות לבחון את התוצאה ואף את תהליך העבודה בפרוטרוט ומכיוונים שונים. מראות גדולות המוצבות בתאורה טובה הן לפיכך בבחינת מאסט.

כיום חברות רבות מספקות ציוד מספרות מעוצב במגוון סגנונות, המהווה חלק חיוני בעיצוב מספרות. עם זאת, ברכישת הציוד יש לוודא שפרט לערכו החזותי המרשים, הציוד אכן יעיל לתפעול, נוח עבור הלקוחות והעובדים, עמיד ואיכותי – כדי שיוכל להחזיק במשך שנות פעילות רבות.

כתיבת תגובה