גידול ירקות ופירות בתוך העיר

תושבי העיר הגדולה ושאר אזרחי ישראל האורבניים בטוחים שגידול ירקות ופירות הוא חלום רחוק השמור לבעלי מושבים ושדות חקלאיים אשר מבצעים גידול ירקות ואז עושים משלוחי פירות וירקות לשווקים בארץ ובעולם.

גם אלו מבינכם המתגוררים בבתים צמודי קרקע עם אדמה מתאימה לגידול ירקות וגם אלה שחיים עשרות מטרים מעל פני האדמה בדירות ובפנטהאוסים יכולים להגיע לגידול ירקות לשימוש אישי אשר יחליף את הירקות המאוד לא אורגנים שאנו קונים במשלוחי פירות וירקות מהסופר אך גם בעזרת חשיבה שיווקית נכונה גידול ירקות ופירות בבית יכולים לסייע מבחינה כלכלית כאשר נבצע משלוחי פירות וירקות לשכנים שלנו ולשאר תושבי השכונה תמורת עלות סמלית.

גידול ירקות יכול להתבצע כיום גם במיכלים קטנים או בפיסת אדמה שאינה עולה על מטר אחד. השלב הראשון הוא בחירה נכונה של מיקום עבור גידול ירקות. עגבניות, פלפלים, גזר ושאר גינות הירק זקוקים לשש שעות ממוצעות של חשיפה לשמש ביממה. כל ירק תופס גודל שונה ולכן בחרו בקפידה את סוג הירק בטרם אתם מבצעים גידול ירקות. קחו בחשבון גם שכשתרצו לבצע משלוחי פירות וירקות ישנם ירקות קטנים כמו עגבניות שרי לדוגמא או פלפלים חריפים קטנים שניתן לגדל במסה גדולה בניגוד לחסה או כרוס שהם גדולים מאוד ולא ישתלמו לכם בעת משלוחי פירות וירקות.

עונת השנה חשובה גם היא בעת גידול ירקות ומשלוחי פירות וירקות. אנו אמנם רגילים לפגוש בסופרמרקט השכונתי את המלפפונים והעגבניות במהלך כל השנה אך לכל ירק יש את העונה המתאימה לגידול ירקות מוצלח.

לאחר שלב התכנון של גידול ירקות ופירות ומשלוחי פירות וירקות הגיע זמן לעבודה החקלאית עצמה ולשתול את זרעי הירקות והפירות. תהליך הנבטה הכולל שתילה של זרע וגידולו עד ירק היא הדרך הקשה לגידול ירקות ופחות עדיפה לחסרי הסבלנות ולכן שיטת גידול ירקות אשר עתיד לאפשר לנו גם לבצע משלוחי פירות וירקות היא רכישת שתיל צעיר אשר מוכן לשתילה ולבצע גידול ירקות בעצמו.

כמעט וכל משתלה מציעה היום למכירה זרעי ירקות ופירות על מנת שנבצע גידול ירקות בעצמנו וניתן גם למצוא שתילים רעננים המוכנים לשתילה. לגבי טיפים לגידול ירקות ולמשלוחי פירות וירקות מומלץ לדבר עם הגנן בחממה או בחנות הפרחים וללמוד מהניסיון הרב שיש לו בגידול ירקות ופירות.

זכרו, גידול ירקות אינו מסובך כמו שנדמה לנו וביצוע גידול ירקות נכון אשר יניב לנו אפשרות למשלוחי פירות וירקות יכול לעזור לנו מבחינה כלכלית מצד אחד, ויספק לנו מזון בריא ואורגני מאידך.

כתיבת תגובה